۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
کد خبر: . ۸۴٬۶۴۸
افزایش تولید ۹ کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی در سال ۹۹| رشد ۷.۳ درصدی تولید فولاد خام

بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت (دفتر مدیریت داده، آمار و فناوری اطلاعات) در سال گذشته (۱۲ ماهه ۱۳۹۹) ۹ کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی با افزایش تولید مواجه بود.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ بیش از ۲۸ میلیون و ۳۷۴ هزار تن فولاد خام تولید شد که این رقم در ۱۲ ماهه سال قبل از آن (۱۳۹۸)، بیش از ۲۶ میلیون و ۴۳۲ هزار تن بوده است و افزایش ۷.۳ درصدی را داشته است.

در حوزه محصولات فولادی از بیش از ۲۳ میلیون و ۳۹۲ هزار تن در ۱۲ ماهه ۱۳۹۸ به تولید حدود ۲۵ میلیون و ۶۹ هزار تن در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ رسیدیم و افزایش ۷.۲ درصدی را شاهد بودیم.

حوزه تولید کاتد مس نیز با افزایش ۱۴.۵ درصدی مواجه بود. بر این اساس در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ تولید کاتد مس به نزدیک ۲۹۱ هزار تن رسید که این رقم در مدت مشابه سال قبل آن(۱۳۹۸) حدود ۲۵۴ هزار تن بوده است.

در زمینه تولید شمش آلومینیوم خالص از بیش از ۲۸۷ هزار تن در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸ به بیش از ۴۴۶ هزار تن در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ رسیدیم که ۵۵.۵ درصد افزایش داشته است.

تولید سیمان نیز ۱۲.۵ درصد افزایش داشت. بر این اساس در ۱۲ ماهه ۱۳۹۸ به میزان ۶۱۶ میلیون و ۶۵۴ هزار تن سیمان تولید شد که این رقم در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ به ۶۹۳ میلیون و ۸۷۱ هزار تن رسید.

در زمینه کنسانتره زغالسنگ نیز تولید ۲.۵ درصد افزایشی بوده است. در این راستا در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸ حدود ۱۶ میلیون و ۲۷۵ هزار تن و در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ حدود ۱۶ میلیون و ۶۸۹ هزار تن کنسانتره ذغالسنگ به تولید رسید.

تولید در بخش کاشی و سرامیک، شیشه جام و ظروف شیشه ای نیز به ترتیب با افزایش ۱.۷، ۲.۶ و یک درصدی روبه رو بود.

در حوزه کاشی و سرامیک در ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ حدود ۴ میلیارد و ۴۴۳ میلیون و ۴۰۴ هزار مترمربع و در ۱۲ ماهه ۱۳۹۸ حدود ۴ میلیارد و ۳۶۷ میلیون و ۸۲۰ هزار متر مربع به تولید رسید.

در زمینه شیشه جام نیز از ۱۱ میلیون و ۲۱۹ هزار تن در سال ۱۳۹۸ به ۱۱ میلیون و ۵۰۵ هزار تن در سال ۱۳۹۹ رسیدیم.

همچنین در زمینه تولید ظروف شیشه ای از ۷ میلیون و ۱۶۹ هزار تن در سال ۱۳۹۸ به ۷ میلیون و ۲۴۲ هزارتن در سال ۱۳۹۹ رسیدیم.

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
کد خبر: ۸۴٬۶۴۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =