۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
کد خبر: . ۸۲٬۶۰۳
راه حل های تعادل بازار آهن

اکبریان، رئیس هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران با اشاره به صادرات محصولات فولادی در سال ۱۴۰۰، گفت: دولت برای اینکه بتواند زنجیره فولاد را در سال ۱۴۰۰ نجات بدهد باید به بخش معدن و صادرات توجه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش بازار به نقل از آهن پرایس، با در نظر داشتن انتخابات ریاست جمهوری در کشور در سال جاری، رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران، پیش بینی بازار آهن و فولاد کشور را در سال ۱۴۰۰ امکان پذیر ندانست و در این زمینه اظهار کرد: دولت می بایست با تدوین و اتخاذ سیاست های انبساطی و صادراتی در بخش فولاد، تعدیل قیمت بازار و همچنین مصرف داخلی را فراهم کند.

مهرداد اکبریان در گفتگو با خبرنگاران حوزه فولاد در رابطه با بازار آهن وفولاد کشور در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: دست اندرکاران بخش تولید و تجارت معتقدند که سال ۹۹ سال سختی برای مردم و اقتصاد کشور بود، اما در رابطه با سال ۱۴۰۰ به واسطه موضوعاتی همچون تغییر دولت و انتخابات ریاست جمهوری، می توان شاهد تغییرات شرایط داخلی کشور در جهت مثبت یا منفی بود.

وی تاکید کرد: لازم به ذکر است که این تغییرات می بایست با توجه به فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری که بر رفع موانع، حمایت از تولید و مانع زدایی و اشتغال تاکید داشتند، صورت پذیرد تا به واسطه آن شرایط قابل قبولی برای بخش تولید فراهم شود. رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران در ادامه افزود: مسئله تعیین قیمت محصولات فولادی در سال ۱۴۰۰ همانند سال های گذشته نمی باشد که بتوان طبق چند عامل همانند حجم تولید و مصرف اظهار نظر قطعی کرد بلکه با توجه به تغییرات، تعیین قیمت فولاد در سال جاری یکی از سخت ترین کارها محسوب می شود.

وی با اشاره به صادرات محصولات فولادی در سال ۱۴۰۰، گفت: دولت برای اینکه بتواند زنجیره فولاد را در سال ۱۴۰۰ نجات بدهد باید به بخش معدن و صادرات توجه ویژه ای داشته باشد و همچنین با بازکردن مرزهای صادراتی برای فعالان این بخش، قیمت بازارو مصرف داخلی را به تعادل رسانده و قیمت ها را به ثبات برساند. وی تصریح کرد: با حمایت گمرک، بانک مرکزی و وزارت صمت ایجاد مرزهای صادراتی ممکن خواهد بود و اتخاذ سیاست های انبساطی باعث می شود که تخصیصی های صادراتی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال های گذشته در حوزه فولاد افزایش یابد که همین مسئله موجب می شود تا بازار به تعادل برسد و همچنین قیمت ها در بخش فولاد مدیریت شود.

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
کد خبر: ۸۲٬۶۰۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =