۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
کد خبر: . ۸۲٬۱۶۷
۱۰ هکتار زمین به ناحیه صنعتی کالپوش تحویل داده شود

سمنان- رحمانیان، معاون فنی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان سمنان از پیگیری این شرکت در خصوص تحویل ۱۰ هکتار زمین برای احداث ناحیه صنعتی کالپوش به صورت قانونی خبر داد و گفت: کالپوش دارای ظرفیت های تولیدی است که می‌بایست از آن حمایت شود.

مهدی رحمانیان در گفتگو با خبرنگار بازار، با بیان اینکه پیگیر تخصیص ده هکتار زمین برای منطقه اقتصادی کالپوش هستیم، بیان کرد:  شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سمنان سال ۹۸ با احداث ناحیه صنعتی کالپوش به مساحت ۴۲ هکتار موافقت کرد اما علیرغم پیگیری‌های مکرر شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در اردیبهشت ۹۹ سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور عدم موافقت خود را با واگذاری زمین برای احداث ناحیه صنعتی کالپوش اعلام کرد.

وی با بیان اینکه  در نهایت با پیگیری مجدد شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در مهرماه ۹۹، فرمانداری میامی به این شرکت اعلام کرد که موافقت اولیه با واگذاری ۱۰ هکتار از اراضی مذکور از سوی اداره کل منابع طبیعی استان صورت پذیرفته است، افزود:  پس از اعلام موافقت اولیه پیگیری‌های لازم از سوی این شرکت برای تحویل زمین و قرارداد واگذاری از ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری، و جهاد کشاورزی (مدیریت امور اراضی) این استان انجام شد.

تلاش برای حصول نتیجه
معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان بیان کرد: حقوق عرفی زمین مذکور توسط این شرکت پرداخت گردید و مدیریت اراضی جهاد کشاورزی استان موافقت خود را با واگذاری زمین موضوع به امور اراضی شهرستان میامی اعلام، اما تاکنون منجر به نتیجه لازم نشده است. از سوی دیگر باید گفت در حال حاضر، تفکیک اراضی و صدور سند از سوی امور اراضی شهرستان میامی در دست اقدام بوده و برای بازدید کارشناسان اداره ثبت میامی تعیین وقت شده است.

رحمانیان با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان پیگیر تحویل ۱۰ هکتار اراضی مذکور به صورت قانونی است، ابراز کرد:  با توجه به صورتجلسه بهمن ماه سال ۹۹ استانداری سمنان، شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان نسبت به انجام عملیات نقشه‌برداری و طراحی ناحیه صنعتی کالپوش اقدام و همچنین قراردادهای اجرای عملیات خاکی و اجرای جدول‌گذاری را منعقد کرد.

وی با بیان اینکه  جداول مورد نیاز قرارداد خریداری و عملیات خاکی از اردیبهشت امسال آغاز می‌شود اما تاکنون، کل اعتبار تخصیصی به این شرکت برای اجرای زیرساخت‌های ناحیه صنعتی کالپوش در سال ۹۹ مبلغ یک میلیارد ریال بوده است، ابراز کرد: کل اعتبارات احداث ناحیه صنعتی کالپوش باید از محل تملک دارایی‌های سرمایه تامین شود که امید می‌رود با تخصیص اعتبارات در سال جاری بتوان گام‌های سریعتری برای  تکمیل زیرساخت‌های این ناحیه صنعتی برداشته شود.

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
کد خبر: ۸۲٬۱۶۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =