۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
تولید ۴ میلیون واحد مسکونی برای افراد فاقد مسکن
رییس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد

تولید ۴ میلیون واحد مسکونی برای افراد فاقد مسکن

رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: در راستای حمایت از تولید، دولت موظف به ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی طی مدت چهار سال برای افراد فاقد مسکن شده است.

به گزارش بازار، محمدرضا رضایی کوچی با تاکید بر تقویت واحدهای تولیدی مرتبط با پروژه‌های عمرانی و ایجاد فرصت‌های اشتغالزایی درسال جدید گفت:در راستای حمایت از تولید، دولت موظف به ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی طی مدت چهار سال برای افراد فاقد مسکن شده است.

رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها" اظهارداشت: شعار سال در ادامه نامگذاری سال‌های قبل از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است و این شعار باید سرلوحه تصمیم‌ها و برنامه‌ریزی مسئولان کشور قرار گیرد و رمز موفقیت کشور در اجرای شعار سال است و در کمیسیون‌های تخصصی مجلس این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت کمیسیون عمران از سال گذشته در بخش جهش رونق مسکن گفت: ادامه بررسی این طرح در اولین جلسه رسمی در دستورکار صحن قرار خواهد گرفت و دولت مکلف است در طی چهار سال، سالانه یک میلیون واحد مسکونی را تولید کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس ادامه داد: رونق بخش مسکن بعنوان موتور پیشران بیش از یکصدصنعت دیگراز بخش‌هایی است که با مانع زدایی از این مسیر می‌تواند نقش مهمی در حمایت تولید و حفظ اشتغال داشته باشد و بسیاری از واحدهای تولیدی فعال و زمینه اشتغال کارگران ساختمانی و مهندسان فراهم می‌شود.

وی تزریق ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های عمرانی را یکی دیگر از برنامه‌های امسال مجلس برشمرد وافزود: با فعال شدن پروژه‌های عمرانی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی فعال می‌شود.

رضایی کوچه با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیز گفت: هم اکنون بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام داریم که با اعتبارات محدود در قانون بودجه تمام نمی‌شود و بنابراین با استفاده ازظرفیت بخش خصوصی در قالب لایحه مشارکت بخش خصوصی که از کمیسیون به صحن مجلس ارایه خواهد شد، می‌توانیم هرچه سریعتر این طرح‌های عمرانی را به اتمام برسانیم. رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: امیدواریم سرمایه‌های مردمی را با هدایت ونظارت دقیق به سمت پروژه‌های عمرانی ببریم و شاهد راه‌اندازی طرح‌های عمرانی زیادی باشیم.

رضایی کوچی تاکید کرد: تقویت واحدهای تولیدی مرتبط با پروژه‌های عمرانی و ایجاد فرصت‌های اشتغالزایی در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد و تلاش می‌کنیم به اجرای طرح‌ها سرعت ببخشیم.

کد خبر: ۸۰٬۷۹۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha