۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
کد خبر: . ۷۹٬۴۹۰
امضا تفاهم نامه همکاری وزرای کار ایران و روسیه

برنامه اقدام مشترک همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه امضا شد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر تحکیم و تقویت روابط بین دو کشور تاکید کرد.

وی گفت: خوشبختانه همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه در بخش‌های سیاسی و منطقه‌ای در سطح مناسبی است و باید تلاش کنیم همکاری‌های اقتصادی نیز توسعه یابد.

شریعتمداری با اشاره به برگزاری نشست‌های قبلی گفت: بسیار خوشبختم نشست بهمن ماه سالجاری به ثمر نشست و امروز شاهد امضای برنامه اقدام یادداشت تفاهم هستیم.

شریعتمداری با اشاره به برنامه اقدام مشترک بین دو کشور گفت: زمینه‌های همکاری در حوزه‌های روابط کار، تامین اجتماعی، توسعه اشتغال و اعزام نیروی کار فراهم شده است و اجرای مفاد آن، می‌تواند سهم مهمی در تقویت روابط بین دو کشور داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری در حوزه تامین اجتماعی، افزود: شباهت‌های زیادی بین سیستم تامین اجتماعی در ایران و روسیه وجود دارد و ما از امضای موافقت نامه تامین اجتماعی بین دو کشور استقبال می‌کنیم.

در این نشست آنتون کوتیاکوف وزیر کار وحمایت اجتماعی فدراسیون روسیه نیز گفت: در سه ماهه اول، کار گروه‌هایی از سوی دو وزارتخانه، مفاد برنامه اقدام مشترک را کارشناسی و بررسی کردند.

وی حوزه‌های تامین اجتماعی، روابط کار، اعزام نیروی کار، مستمری برای بازنشستگان و تبادل تجارب بین دو کشور را از مهمترین حوزه‌های همکاری بین دو کشور در برنامه اقدام مشترک برشمرد.

وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه به توسعه و تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور در حوزه‌های مشترک همکاری تاکید و ابراز امیدواری کرد نشست‌های بعدی بین دو وزارتخانه به صورت حضوری انجام شود.

در پایان این نشست، برنامه اقدام مشترک یادداشت تفاهم همکاری به امضای محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران و آنتون کوتیاکوف، وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه رسید.

قبل از امضای این سند، صورتجلسه کارگروه مشترک دو کشور توسط مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و معاون همکاری‌های بین المللی وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه امضا شد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
کد خبر: ۷۹٬۴۹۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =