۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
کد خبر: . ۷۲٬۰۰۵
لایحه بودجه را جهت اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع کنید

امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی بازگشت گزارش و مصوبه کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ به این کمیسیون را خواستار شد.

به گزارش بازار، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی بازگشت گزارش و مصوبه کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ به این کمیسیون را خواستار شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
 
سلام علیکم
احتراماً همانگونه که مستحضرید گزارش و مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه در خصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در روز سه شنبه مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۹ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و پس از نطق موافقان و مخالفان و اظهار نظر جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص لایحه دولت، نهایتاً کلیات مصوبه کمیسیون تلفیق به رأی گذاشته شد و با ۱۴۸ رأی مخالف و ۹۹ رأی موافق و ۱۲ رأی ممتنع به تصویب نرسید.

نظر به اینکه مطابق تبصره ۳ ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی «چنانچه گزارش کمیسیون مبنی بر رد کلیات باشد و در مجلس نیز کلیات به تصویب نرسد مراتب به دولت اعلام می‌شود تا حداکثر ظرف مدت دو هفته لایحه را اصلاح و به مجلس ارائه کند».

اما قانون آیین نامه داخلی مجلس نسبت به وضعیتی که کلیات در کمیسیون تلفیق تصویب و در صحن علنی مجلس رد شود ساکت می‌باشد. با عنایت به اینکه آنچه در مجلس رد شد مصوبه کمیسیون تلفیق بود و نیز رویه مجلس در مورد مشابه در تاریخ ششم اسفند ۹۸ استفاده از ملاک ماده ۱۸۰ قانون آیین نامه داخلی مجلس راجع به برنامه بوده و مصوبه کمیسیون پس از رد در مجلس به کمیسیون تلفیق اعاده گردید و گزارش آن نیز در تاریخ سه شنبه ۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ در خبرگزاری خانه ملت که تصویر آن به پیوست ارسال می‌گردد انتشار عمومی پیدا کرد لذا مستدعی است مطابق رویه که شرح آن گذشت موضوع را به کمیسیون محترم تلفیق جهت اصلاح اعاده و ارجاع فرمایید. قبلاً از عنایتی که خواهید فرمود سپاسگزاری می‌شود.

و من الله التوفیق
حسینعلی امیری

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
کد خبر: ۷۲٬۰۰۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =