توسعه مولدهای تولید پراکنده شبکه برق در تهران

پورباقری شهری، مجری مولدهای تولید پراکنده شرکت برق منطقه‌ای تهران از افزایش ظرفیت مولدهای تولید پراکنده شبکه برق منطقه‌ای تهران تا ۵.۴۳ مگاوات خبر داد.

به‌گزارش بازار به نقل از وزارت نیرو، محمود پورباقری شهری، با اعلام این خبرگفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، ضمن کسب موفقیت جدید در جلب مشارکت بخش خصوصی، امکان تأمین بخشی از انرژی مصرفی شبکه و تقویت شبکه جهت گذر از پیک بار تابستان را محقق کردیم و از مزایای افزایش راندمان تبدیل انرژی، تعویق هزینه‌های توسعه شبکه، پیک‌سایی و کاهش تلفات برق، بهبود سطح ولتاژ و کاهش هزینه‌های انتقال نیرو بهره‌مند شدیم.

وی افزود: با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی برای توسعه و تقویت شبکه عمومی برق منطقه‌ای تهران، تعداد مولدهای تولید پراکنده گازسوز تاکنون به ۵۰ مورد با مجموع ظرفیت نامی بیش از ۳۰۰ مگاوات رسیده است.

پورباقری شهری، درخصوص زیرساخت‌های مورد نیاز برای احداث مولدهای تولید پراکنده گفت: شبکه گاز رسانی جهت تامین گاز مصرفی مولدهای مقیاس کوچک، همکاری و مساعدت سایر ارگان‌های ذیربط جهت احداث و در اختیار قراردادن امکانات موجود به منظور بهره‌برداری از مولدهای مقیاس کوچک مانند شهرداری‌ها و ...، امکان تبادلات ارزی جهت خرید و واردات مولدهای مقیاس کوچک و ثبات اقتصادی جهت اطمینان از بازگشت سرمایه از جمله زیرساخت‌های مورد نیاز برای احداث مولدهای تولید پراکنده به‌شمار می‌آید.

وی اجرای این پروژه‌ها را برای مردم با اهمیت دانست و افزود: نصب و راه‌اندازی این مولدها، موجب تامین برق پایدار، کاهش خاموشی‌های احتمالی، افزایش راندمان تبدیل انرژی و حفظ بهتر ذخایر و کاهش آلودگی زیست محیطی می‌شود.

۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
کد خبر: ۶۸٬۷۳۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =