سرمایه گذاری مردم در «بیت کوین» با نظارت بانک مرکزی انجام شود

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ عنوان به مردم توصیه نمی کنیم که وارد مقوله بیت کوین شوند چراکه ریسک این سرمایه گذاری بسیار بالاست و هیچ نظارتی هم در هیچ کجای دنیا بر آن وارد نیست.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار، اشاره به سرمایه گذاری مردم در بیت کوین و مخاطرات این مبحث در کشور و اعمال نظارت های لازم  از سوی مجلس در این زمینه گفت: موضوع ارز دیجیتال ،موضوع بسیار مهمی است و به دلیل نگرانی از ورود منابعی که در کشور، توسط مردم به سمت این حوزه روانه می شود،کمیسیون اقتصادی از ماه های اولیه تشکیل مجلس به این مبحث ورود کرده است.

وی تصریح کرد: کمیسیون پیرو این مبحث جلسات متعددی را با مسئولین بانک مرکزی، وزرات اقتصاد ، وزرات صمت و وزارت اطلاعات برگزار کرد. همچنین این کمیسیون گزارشی در این زمینه  و بر اساس ماده ۴۵ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تنظیم کرد که حاوی بررسی نقاط قوت و ضعف و همچنین فرصت ها و تهدیدات ارزهای دیجیتال بود

پورابراهیمی تصریح کرد: گزارش جامع  ارزهای دیجیتال در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده و به تازگی به صحن علنی مجلس ارسال شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به محورهای گزارش فوق اظهار داشت: به اعتقاد ما ارزهای دیجیتال یک ظرفیت برای اقتصاد کشور قلمداد می شود. این مبحث می تواند هم برای دور زدن تحریم ها موثر باشد و هم برای استفاده ازمنابعی که سرمایه گذاران به آن علاقمند هستند.

پورابراهیمی اظهارداشت: اما آن چیزی که به اعتقاد ما مسائل را دچار پیچیدگی کرده، ورود منابع مردم به کانال ارزهای دیجیتالی است که در ایران تولید نمی شود و این یکی از دغدغه های اصلی است و تاکید ما در این گزارش این بوده که با نظارت بانک مرکزی و راهنمایی هایی که به مردم انجام می شود و از طریق اطلاع رسانی فوق، ممنوعیت لازم را ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان به مردم توصیه نمی کنیم که وارد این مقوله  - بیت کوین - شوند چراکه ریسک این سرمایه گذاری بسیار بالاست و هیچ نظارتی هم در هیچ کجای دنیا بر آن وارد نیست.

۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
کد خبر: ۶۷٬۳۷۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =