۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
کد خبر: . ۶۴٬۱۵۱
بودجه سال ۱۴۰۰، بودجه متناسب و واقع بینانه است

نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تردیدی نیست که آخرین بودجه دولت دوازدهم و نخستین بودجه مجلس یازدهم، بودجه مبارکی خواهد بود.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار، محمدباقر نوبخت پس از نشست کمیسیون تلفیق، در جمع خبرنگاران افزود: از ۱۲ آذرماه که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس تقدیم شد تا امروز، اظهارنظرهای متنوع، متفاوت و متناقضی نسبت به بودجه مطرح شد، اما با توجه به تقسیم کاری که در خصوص این سند ملی یکساله بین مجلس و دولت وجود دارد همکاری تنگاتنگی تعریف شد و در نخستین گام، بررسی کلیات در کمیسیون تلفیق این لایحه به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در یکماه گذشته، گفت و شنودهای بسیاری در این زمینه انجام و حداقل چند جلسه غیرعلنی مجلس در این خصوص برگزار شده است گفت: از ریاست مجلس، اعضای هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس قدردانیم که به جهت حساسیت بودجه وقت کافی را گذاشتند و شرایطی فراهم کردند که در یک گفت و شنود بسیار صریح و صادقانه، چه از سوی نمایندگان مخالف و چه از سوی نمایندگان موافق، مسائل مطرح شد و در نهایت کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید.

نوبخت با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ از این جهت که آخرین لایحه دولت دوازدهم و نخستین لایحه مجلس یازدهم در دوره ۴ ساله خود است از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: از آنجایی که دولت برای تدوین بودجه کار کارشناسی انجام داده بود طبیعی بود که در برابر نظرات، مقاومت کند و برای دفاع از اعداد و ارقامش استدلال کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه ما در یک شرایط استاندارد و عادی و به نوعی مطلوب، برنامه ریزی نمی‌کنیم اضافه کرد: ما برای چهارمین سال در شدیدترین تحریم‌ها و محاصره اقتصادی قرار داریم از این جهت، طبیعی است که برخی از اعداد و ارقام با شرایط استاندارد و عادی فاصله داشته باشد، اما این واقعیت را باید بپذیریم که دشمنان ما می‌خواستند ما نتوانیم کشور را اداره کنیم، اما به حمدالله امروز هم پرداخت‌ها به موقع اجرا می‌شود و هم طرح‌های عمرانی در حال اجرا و افتتاح هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید با در نظرگرفتن این شرایط، نسبت به بودجه داوری داشته باشیم گفت: از اعضای کمیسیون تلفیق سپاسگزاریم که در چنین شرایطی مسائل را شنیدند و با توجه به واقعیت‌های موجود به کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ رای دادند.
نوبخت با تاکید بر اینکه دولت بر روی همه اعداد و ارقام منابع و مصارف بودجه کار کارشناسی کرده است افزود: با این حال اگر نمایندگان استدلالی داشته باشند که عقل جمعی آن را متناسب بداند حتما دولت با توجه به تجاربی که دارد آن‌ها را لحاظ خواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اظهارنظرهای مخالف و موافق و حتی انتقاد در خصوص بودجه در زمان ارائه آن امری طبیعی است گفت: اطمینان دارم به خاطر مردم، بین دولت و مجلس همکاری خوبی در این زمینه خواهد بود و بنا به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کارها از طریق گفت و شنود و همکاری و همراهی پیش برود، بررسی بودجه نیز به همین ترتیب انجام خواهد شد.

وی افزود: ما می‌توانیم بودجه متناسبی برای سال ۱۴۰۰ داشته باشیم که مردم از منافع آن استفاده کنند.

نوبخت با بیان اینکه بودجه از نظر دولت بودجه‌ای واقع بینانه است ادامه داد:، چون بخشی از مردم معیشت شان به طور مستقیم و غیرمستقیم به پرداخت‌های ما مرتبط است به همین علت نمی‌توانستیم یک بودجه انقباضی داشته باشیم، زیرا به مردم فشار می‌آمد و نمی‌توانستیم بخشی از هزینه‌ها را با مالیات بپوشانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه قرار نیست ما از مردم مالیات زیاد بستانیم و آنچه قرار است به آن‌ها بدهیم را کم کنیم گفت: با همه این اوصاف، اطمینان دارم با همکاری مجلس و دولت، می‌توانیم بودجه مناسبی را بعنوان قانون بودجه سال آینده داشته باشیم.

۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
کد خبر: ۶۴٬۱۵۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =