استان مرکزی ۱۱۰ واحد نیمه کاره و در حال ساخت صنایع تبدیلی دارد

اراک- آنجفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از وجود ۱۱۰ واحد نیمه کاره و در حال ساخت صنایع تبدیلی در استان خبر داد.

مجید آنجفی در گفتگو با خبرنگار بازار، با اشاره به اینکه استان مرکزی دارای ۷۲ هزار هکتار باغ شامل درختان میوه‌های دانه‌دار، هسته‌دار و دانه‌ریز است، اظهار داشت: وجود صنایع تبدیلی در این استان یکی از مهم ترین موارد برای جلوگیری از هدررفت ودورریز محصولات کشاورزی محسوب می شود.

آنجفی با بیان اینکه با استفاده از صنایع تبدیلی ارز آوری خوبی برای استان خواهیم داشت گفت: این موضوع کماکان مورد غفلت قرار گرفته و نیازمند توجه بیش از پیش به ان است چنانکه در حال حاضر ۱۱۰ واحد نیمه کاره و در حال ساخت صنایع تبدیلی در استان وجود دارد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان داشت: اگر سرمایه گذاران نسبت به این استان جذب شوند و در حوزه صنایع تبدیلی اقدامات مناسب ومطلوبی صورت بگیرد قدم بزرگی برای جلوگیری از خام فروشی برداشته خواهد شد.

وی بیان داشت: ۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و دو دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.

آنجفی با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی در استان مرکزی اظهار داشت: با ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی بیشتر در استان می توانیم با ورود به موقع  در زمان برداشت محصولات کشاورزی و خرید این محصولات از کاهش قیمت و ایجاد ضرر و زیان برای کشاورزان جلوگیری کنیم.

۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
کد خبر: ۵۷٬۶۲۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =