زنجان ۷ سکونت‌گاه غیر رسمی دارد/ پرداخت تسهیلات

زنجان- بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی زنجان از وجود هفت سکونت‌گاه غیر رسمی در استان خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ هزار خانواده با بیش از ۶۶ هزار نفر جمعیت در این سکونت‌گاه‌ها زندگی می‌کنند. 

مسعود بیات منش در گفتگو با خبرنگار بازار، از وجود هفت سکونت گاه غیر رسمی در زنجان خبر داد و گفت: بیش از۲۰ هزار خانواده با بیش از ۶۶ هزار نفر جمعیت در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی استان زندگی می کنند. 

وی از وجود هزار و ۲۰۰هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی در استان زنجان خبر داد و گفت: اداره راه و شهرسازی استان بر نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده برنامه ریزی لازم را دارد. 

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه ارتقای کالبدی و فیزیکی بافت فرسوده در دستور کار است، گفت: ستاد بازآفرینی شهری توسط اداره راه و شهرسازی استان فعال شده است. 

بیات منش با بیان اینکه برنامه ها و اهداف در دو برنامه نوسازی واحدهای مسکونی و ارتقای زیر ساخت ها و سرانه های خدماتی در بافت فرسوده است، تاکید کرد: سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و بافت فرسوده در شهرهای زنجان، ابهر و خدابنده وجود دارد. 

وی ابراز کرد: تسهیلات خوبی برای واحدهای مسکونی در بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه دولت نسبت به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی بسیار جدی است، تصریح کرد: دفاتر تسهیل گری شهری در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی راه اندازی می شود.

۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
کد خبر: ۵۵٬۵۸۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =