۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
کد خبر: . ۵۴٬۷۰۱
وضعیت قرمز اقتصاد جهانی در اثر کرونا

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید: اقتصاد جهانی با رکود عمیق ناشی از تاثیر مداوم بیماری کرونا روبرو است.

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، عدم اطمینان در مورد چشم انداز، در کنار نیروهای طولانی مدت که پاسخ کشورها به ویروس و بهبود را تحت تاثیر قرار می دهند و شکل می بخشند همچنان ادامه دارد.

مردم در سراسر جهان تغییرات عمیقی را در زندگی خود دیده اند: رکود اقتصادی، بیکاری، تغییر اقلیم، فناوری و اتوماسیون مشاغل، افزایش ارزهای دیجیتال، بازگشت پایین پس انداز آنها و افزایش نابرابری و بدهی، در گزارش سالانه صندوق بین المللی پول سال ۲۰۲۰ آمده است.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، در پیام مقدماتی گزارش گفت: از آنجا که جهان با بحران منحصر بفردی روبرو است، صندوق بین المللی پول و اعضای آن وارد عمل شده اند. دولت ها با تقریبا ۱۲ تریلیون دلار اقدامات مالی و حدود ۷.۵ تریلیون دلار اقدامات پولی، اقدامات جسورانه ای را برای نجات جان مردم و اقتصاد انجام دادند.

در بحران امسال، صندوق بین المللی پول و اعضای آن وارد عمل شدند. دولت های سازمان ملل متحد با تقریباً ۱۲ تریلیون دلار اقدامات مالی و حدود ۷.۵ تریلیون دلار اقدامات مالی، اقدامات جسورانه ای برای نجات جان مردم و اقتصاد جهانی انجام دادند.

بسته اقدامات مورد تایید به عنوان بخشی از سهمیه ای که در فوریه ۲۰۲۰ به تصویب شورای حکام رسیده است، قدرت مالی ما را حفظ می کند. این اقدامات شامل دو برابر شدن مقدمات جدید برای قرض گرفتن و دور جدیدی از تنظیمات استقراض دوجانبه است، که انتظار می رود در ژانویه ۲۰۲۱ موثر باشد.

گزارش سالانه صندوق بین المللی پول سال ۲۰۲۰ بر پاسخ COVID-۱۹، تاثیر اقتصاد بر زندگی مردم، بدهی ها، تغییر اقلیم و فاین تک تمرکز دارد.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
کد خبر: ۵۴٬۷۰۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =