۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
کد خبر: . ۵۴٬۶۸۷
توسعه خدمات غیرحضوری به کارآفرینان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

مصاحب، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: کارآفرینی در اقتصاد نوین و رقابتی دنیا، دارای نقش بسیار مؤثری است و پویایی اقتصاد کشورها را درپی خواهد داشت.

به گزارش بازار به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اصغر مصاحب در پیام تبریک خود به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی کارآفرینی عنوان کرده است:  دستیابی به اهداف توسعه پایدار کشور و ارتقاء جایگاه اقتصادی در جهان، تنها از طریق توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است، که این مهم دست‌اندرکاران کشورها را بر آن داشته تا زمینه‌های لازم را برای توسعه فرهنگ کارآفرینی و انجام حمایت‌های لازم از کارآفرینان از طریق تسهیل اکوسیستم کارآفرینی، آموزش، پژوهش و توانمند سازی فراهم آورند.

در ادامه این پیام آمده است: از آن‌جایی که در جهان امروز مهم‌ترین منبع نوآوری و اشتغالزایی کارآفرینی است، توسعه کارآفرینی به رشد اقتصادی شتاب فزاینده می‌دهد و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر و افزایش اشتغال در جامعه به‌وجود می‌آورد. همچنین توسعه کارآفرینی سبب پیدایش محصولات جدید، خدمات، روش‌ها، سیاست‌ها، ایده‌ها و راهکارهای نو برای حل مشکلات جامعه می‌شود.

مصاحب در بخش دیگر این پیام متذکر شده است: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با هدف انجام حمایت‌های همه جانبه از صنایع کوچک و متوسط کشور در جهت تقویت و تسهیل اکوسیستم کارآفرینی SME ها تلاش می‌کند و از طریق ارائه خدمات حمایتی متنوع و متعدد به کارآفرینان، زمینه رشد کارآفرینی را در کشور فراهم می‌آورد.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزوده است: این سازمان تلاش می‌نماید تا از طریق کمک به توانمند سازی کارآفرینان کشور به‌واسطه برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی کارآفرینی، انجام پژوهش‌های کاربردی، شبکه سازی عوامل دخیل در تقویت اکوسیستم کارآفرینی، برگزاری رویدادهای استارتاپی و حمایت همه جانبه از ایده‌های برتر و برگزیده این رویدادها، اجرای پروژه توسعه خوشه‌های کسب و کار، تقویت نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و انجام سایر حمایت‌های توسعه‌ای در راستای تقویت کارآفرینی کشور گام بردارد.

وی اضافه کرده است: همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌های گسترده موجب شد برای رفع نیازهای موجود جامعه و جلوگیری از بیکاری و ورشکستگی اقتصادی، کسب و کارهای مجازی متنوع و متعددی درحال شکل گیری باشد که این موضوع نیز موجب تقویت کارآفرینی و جلوگیری از بیکاری توأم با حفظ منابع و توسعه پایدار می‌شود.

مصاحب با تأکید بر این‌که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز با رویکرد جدیدی در جهت تقویت و توسعه خدمات غیرحضوری به منظور توسعه کارآفرینی گام برمی‌دارد، اظهار امیدواری کرده است با تقویت روحیه کارآفرینی و ایجاد زمینه توسعه پایدار اقتصادی، عدم وابستگی به فروش نفت در اقتصاد کشور را شاهد باشیم.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان موفقیت، سلامتی و سربلندی همه کارآفرینان زحمتکش و عزیز کشور را از درگاه خداوند سبحان درخواست نموده است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۱ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۸۷ هزار و ۸۶۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
کد خبر: ۵۴٬۶۸۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =