تصویب یکپارچه سازی پایانه‌های مرزی کشور

در نشست شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور، رویکرد یکپارچه سازی نرم‌افزارها در همه پایانه‌های مرزی کشور به تصویب رسید.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در بیست و پنجمین نشست شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور که با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پس از یک وقفه دو ساله برپا شد، بر لزوم عارضه یابی، شناسایی مشکلات مدیریتی و بررسی شیوه‌های مدیریتی در پایانه‌های مرزی کشور تاکید شد تا مشخص شود که تاکنون در پایانه‌های مرزی، مشکلات چگونه برطرف شده‌اند.

استفاده از نرم افزارهای پیشرفته به منظور یکپارچه سازی پایانه‌های مرزی، مکانیزاسیون صف در پایانه‌ها و الزام مسافران به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مرزها در بیست و پنجمین نشست شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور به تصویب رسید.

در این نشست، بر ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های مستقر در پایانه‌های مرزی که یکی از وظایف این شوراست تاکید شد و چگونگی استفاده از تصمیمات هوشمندانه برای هماهنگی بین دستگاه‌های عضو مورد مطالعه قرار گرفت.

در این نشست، مشکلات پایانه‌های مرزی از منظر نرم افزاری مطرح شد که پس از بحث و بررسی، رویکرد یکپارچه سازی نرم‌افزارها در همه پایانه‌های مرزی کشور به تصویب رسید.

با یکپارچه‌سازی نرم‌افزارها، از این پس می‌توان از طریق هوشمندسازی فرآیندها در ساختارهای مرزی، مشکلات پایانه‌های مرزی را برطرف کرد.

از دیگر موضوعات مطرح در این نشست، مربوط به نوبت‌دهی مکانیزه در پس کرانه‌های پایانه‌های مرزی بود که پس از بحث و بررسی، ساماندهی صف در پایانه‌های مرزی از سوی اعضا به تصویب رسید و مطابق این مصوبه، مقرر شد که سامانه نوبت دهی مکانیزه در پایانه‌های مرزی بازرگان به صورت پایلوت از بهمن ماه امسال پیاده‌سازی و به بهره‌برداری برسد. با اجرای این مصوبه، نخستین مکانیزاسیون نوبت دهی در پایانه‌های مرزی بازرگانی کشور از بهمن ۹۹ فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

همچنین در این نشست، موضوع بهداشت مسافران در پایانه‌های مرزی که پیش از این در جلسه کار ویژه شورا درباره آن بحث و بررسی شده بود، در جلسه شورا قرائت شد و پس از بحث و بررسی به تصویب اعضا رسید و طی آن، مقرر شد که که این مصوبه به همه پایانه‌های مرزی ابلاغ شود و مسافرانی که از طریق پایانه‌های مرزی تردد می‌کنند، باید تمام مفاد پروتکل‌های بهداشتی مصوب را رعایت کنند.

در پایان جلسه مقرر شد از این پس، به طور مرتب هر ماه یک بار، نشست شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور برگزار شود.

شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور نخستین بار فعالیت خود را در سال ۱۳۷۵ آغاز کرد و تاکنون این شورا ۲۴ نشست داشته است.

آخرین نشست این شورا ۱۷ شهریور ۹۷ برگزار شده بود و اکنون بیست و پنجمین نشست این شورا با یک وقفه ۲ ساله در آبان ۹۹ برگزار شده است.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
کد خبر: ۵۳٬۸۷۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =