راه اندازی مجدد ۸۱۹ واحد صنعتی از ابتدای سال ۹۹

مصاحب، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از احیا و راه اندازی مجدد ۸۱۹ واحد صنعتی از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، اصغر مصاحب گفت: با راه اندازی مجدد این واحدها برای ۱۴ هزار و ۴۵۸ نفر اشتغال ایجاد و یا تثبیت شغل شده است.

وی افزود: هم اکنون در شهرک های صنعتی کشور حدود ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که حدود ۹۸۰۰ مورد از آنها غیر فعال و راکد می باشند؛ در سال ۹۹، در مرحله نخست احیای ۱۵۰۰ واحد صنعتی و در برنامه ریزی جدید راه اندازی مجدد ۲۰۰۰ واحد در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.

مصاحب اعلام کرد: با بازگشت ۸۱۹ واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای امسال، ۵۵ درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با توجه به برنامه ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحد های احیا شده بیش از ۵۴ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.

مصاحب افزود: استان تهران با ۸۴ واحد، استان مازندران با ۶۲ واحد صنعتی و استانهای اصفهان و قم با احیای ۶۱ واحد صنعتی به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده‌اند.

عضو هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدداً راه اندازی شده به طور متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از ۲ هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان با سرانه سرمایه گذاری حدود ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

مصاحب ادامه داد: راه اندازی مجدد واحدهای غیرفعال از طریق واگذاری به سرمایه‌گذار جدید، تامین مالی، اخذ شریک سرمایه گذار، تامین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکا و...، انجام شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تصریح کرد: تجربه سال‌های گذشته در راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال نشان می دهد که در ۶ ماهه دوم سال عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می‌افتد و امیدواریم این روند در سال ۹۹ نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه‌های مرتبط بیش از پیش محقق شود.

۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۵۱٬۴۹۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =