افزایش بی رویه مواد اولیه تولید محصولات لبنی

ظفری، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی کشور گفت: قیمت مواد اولیه کارخانجات لبنی از جمله شیر خام و مواد بسته بندی در چند ماهه اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش بازار، علی احسان ظفری مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی کشور افزود: کارخانجات امروز شیر خام را به قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان بالاتر از نرخ مصوب دولت از دامداران خریداری و تبدیل به فرآورده های لبنی می کنند.

وی اظهارداشت: آخرین قیمت مصوب دولت برای شیرخام به ازای هرکیلوگرم دو هزار و ۹۰۰ تومان بوده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی کشور گفت: قیمت شیر خام در حال حاضر به مرز چهار هزار و ۵۰۰ تومان رسیده ولی صحبت بر اینکه این عدد را تا پنج هزار تومان افزایش دهند.

وی افزود: در حال حاضر صنایع لبنی محصولات خود را بر اساس قیمت مصوب شیر خام یعنی دو هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می کنند.

ظفری بیان داشت: هیچ توجیهی ندارد که صنایع لبنی مواد اولیه مورد نیاز خود را با قیمت های بالاتر از نرخ مصوب تهیه اما محصول تولیدی خود را بر اساس قیمت مصوب به بازار عرضه کند از اینرو ضرورت دارد سازمان حمایت فکری برای این قضیه داشته باشد.

وی ادامه داد: بدون شک با افزایش قیمت لبنیات بخشی از بازار مصرف صنایع لبنی از بین خواهد رفت و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی کشور گفت: بخشی از مواد اولیه که در اختیار دولت است مثل مواد پتروشیمی افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی داشته حال چطور انتظار دارند که محصولات لبنی و دیگر تولیدات حوزه صنعت غذا افزایش قیمت پیدا نکند.

وی افزود: متاسفانه با افزایش قیمت لبنیات در ماه های اخیر مصرف سرانه این محصول به شدت کاهش یافته تا جایی که لبنیات در حال خارج شدن از سبد مصرفی بسیاری از خانوارهاست.

ظفری اضافه کرد: ادامه روند کاهش مصرف لبنیات خانوار نگران کننده است.

وی ادامه داد: تداوم این روند می تواند زمینه ساز بروز بیماری های متعدد میان مردم و همچنین تعطیلی کارخانه ها و خروج صنعت لبنیات از چرخه تولید کشور شود.

۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۵۰٬۶۹۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =