افتتاح حساب بیش از ۱۱۵ هزار متقاضی طرح ملی مسکن

شایان، مدیرعامل بانک مسکن گفت: در طرح اقدام ملی، ۱۱۵ هزار و ۷۴۴ نفر در شعب بانک مسکن در سراسر کشور افتتاح حساب کرده اند.

به گزارش بازار، محمود شایان افزود: براساس آخرین وضعیت افتتاح حساب توسط واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن، ۱۱۵ هزار و ۷۴۴ نفر در شعب بانک مسکن در سراسر کشور افتتاح حساب کرده اند، از این تعداد، تاکنون ۶۶ هزار و ۸۰۸ نفر نسبت به پرداخت مرحله اول آورده نقدی اقدام کرده اند که مجموع منابع مالی حاصل از این حجم واریزی ها، رقمی در حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر افزایش تعداد افراد پرداخت کننده آورده نقدی به کل افراد افتتاح کننده حساب طی ماه‌های گذشته، گفت: پیش خریداران مسکن ملی، تحت تاثیر سه عامل، پای کار آمده اند و مشارکت شان را با پروژه‌هایی که برای خودشان در حال ساخت است افزایش داده اند.
 
وی ادامه داد، این سه عامل شامل «اطلاع رسانی گسترده دولت و بانک مسکن درباره ضرورت همکاری مالی متقاضیان»، «تعیین مهلت ۱۵ روزه واریز آورده نقدی» و همچنین «پیامک‌های مرتبط با این موضوع به افراد» است که توانست باعث ترغیب افراد برای پرداخت آورده نقدی مرحله اول شود.

آقای شایان ادامه داد: در حال حاضر هر کدام از پیش خریدارانی که مرحله اول آورده نقدی در طرح مسکن ملی را پرداخت کرده اند، به صورت میانگین ۴۰ میلیون تومان به حساب خود واریز کرده اند. این رقم در ماه‌های قبل، کمتر از این بود؛ بنابراین از این بابت نیز روند مشارکت مردمی مناسب ارزیابی می‌شود.

وی گفت: بانک مسکن تاکنون مرحله اول تسهیلات ساخت را به ۷ پروژه اقدام ملی به ظرفیت ۱۶ هزار و ۳۲ واحد مسکونی پرداخت کرده است.
 
شایان افزود:‌علاوه بر پرداخت تسهیلات طرح اقدام ملی به ۷ پروژه، ۱۰۰ پروژه دیگر نیز با ظرفیت ۱۸ هزار و ۷۰۲ واحد مسکونی به شعب بانک مسکن معرفی شده اند که از این تعداد سازندگان ۲۴ پروژه هنوز برای تکمیل مدارک مورد نیاز پرداخت تسهیلات اقدام نکرده اند.
 
مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: ۴۶ پروژه ساخت مسکن اقدام ملی، اما در حال تشکیل پرونده است و پرونده ۱۸ پروژه به ظرفیت ۲ هزار و ۶۴۸ واحد در دفترخانه‌های اسناد رسمی مراحل آخر ترهین برای پرداخت بخش اول تسهیلات ساخت را سپری می‌کند.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
کد خبر: ۴۸٬۳۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =