پلاک خودروهایی که تولید آن‌ها متوقف شده است با مدل ۹۸

اشجعی، دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان محیط زیست گفت: خودروهای تولید شده‌ای که خط تولید آن‌ها متوقف شده است، با سال ۹۸ پلاک می‌شوند و برای خودروهای آلاینده مجوزی صادر نخواهد شد.

به گزارش بازار، بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان محیط زیست؛ گفت: مجوزی که برای شماره گذاری خودروها داده ایم، خودروهایی است که تولید سال ۹۸ بوده و خط تولید آن متوقف شده است که می‌توان به خودروهایی همچون ال ۹۰ و استپ وی اشاره کرد.

وی گفت: خودرویی که با مدل سال ۹۸ شماره گذاری می‌شود، مربوط به سال ۹۸ است و براساس قانون هیچ ممنوعیتی برای شماره گذاری و پلاک کردن آن وجود ندارد و ما از موارد زیست محیطی خودمان برای شماره گذاری خودروهای آلاینده عقب نشینی نکرده ایم.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان محیط زیست افزود: متأسفانه خودروسازان این موضوع را قبول نمی‌کردند و قصد داشتند خودروهای تولید شده را با سال ۹۹ شماره گذاری کنند، اما با توجه به شرایط موجود قبول کردند که خودروهای تولیدی را با مدل ۹۸ شماره گذاری کنند.

اشجعی گفت: به شرطی موافقت کردیم خودروهای تولیدی یورو ۴ شماره گذاری شود که خودروسازان با شرایط شماره گذاری مدل ۹۸ موافقت کنند.

وی افزود: سازمان محیط زیست با شماره گذاری خودروهایی که فاقد استاندارد و همچنان در حال تولید هستند، به هیچ عنوان موافقت نخواهد کرد و مجوزی که امروز صادر شده برای خودروهای تولیدی است که خط تولید آن متوقف شده و در حال حاضر در انبار خودروسازان موجود است.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان محیط زیست گفت:، اما خودروهایی که همچنان خط تولید آن وجود دارد و فاقد استاندارد یورو ۵ است و طبق یورو ۴ تولید می‌شود، به هیچ عنوان با مدل ۹۸ نیز شماره گذاری نمی‌شود.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
کد خبر: ۴۵٬۱۸۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =