۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
کد خبر: . ۴۳٬۳۸۲
خراسان جنوبی بالاترین میزان جلب رضایت فعالان اقتصادی را کسب کرد

بیرجند- عابدی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی بیشترین میزان رضایتمندی فعالان اقتصادی را از آن خود کرده است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

مشیر الحق عابدی در گفتگو با خبرنگار بازار خاطرنشان کرد: نتایج اولین دوره اجرای طرح ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور در سال ۹۸ نشان دهنده این موضوع است که دستگاه های اجرایی در سه استان خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و یزد به ترتیب بیشترین میزان رضایت فعالان اقتصادی را از آن خود کرده اند.

وی ادامه داد: طرح ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور با مشارکت هزار و ۶۰۰ فعال اقتصادی از مجموعه سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف ایران در اردیبهشت ماه و خرداد ماه سال جاری انجام گرفته است.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: سهولت در فرآیند های اداری، سرعت در ارائه خدمات، کیفیت رسیدگی به درخواست های قانونی مراجعان، نحوه رفتار با فعالان اقتصادی، تکریم ارباب رجوع، شفافیت و اطلاع رسانی در زمینه ارائه خدمات معیار شاخص ها و معیار هایی بودند که مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

رضایت مندی فعالان اقتصادی بخش کشاورزی بیشتر بوده است
وی متذکر شد: بر اساس گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، میزان رضایتمندی از عملکرد دستگاه های اجرایی در فعالان اقتصادی بخش کشاورزی بیش از فعالان بخش های خدمات و صنعت بهتر ارزیابی شده است.

به گفته وی؛ در بین نهادهای غیر دولتی نیز اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف به ترتیب بیشترین رضایت فعالان اقتصادی را در کشور کسب کرده اند.

معاون استاندار خراسان جنوبی درخصوص روند اجرای این ارزیابی نیز گفت: بر اساس ماده ۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران موظفند به منظور اطلاع سیاست گذاران از وضعیت محیط کسب و کار در کشور، شاخص های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین کنند.

عابدی ادامه داد: در این راستا، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران  و پس از اجرای طرح پایش ملی محیط کسب و کار- به صورت فصلی - و طرح شاخص کل اقتصاد و صنعت به صورت ماهانه، ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهاد های مرتبط با محیط کسب و کار را انجام داده است.

وی یادآور شد: با ادامه روند اجرای برنامه های تدوین شده در استان و با پیگیری های شخص استاندار در بهبود کیفیت برنامه های اقتصادی، انتظار می رود این  رضایتمندی فعالان اقتصادی در سطوح مختلف همچنان ادامه داشته باشد و حتی بیش از این شود.

۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
کد خبر: ۴۳٬۳۸۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =