۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
کد خبر: . ۴٬۰۳۰
ابلاغ آیین‌نامه بررسی تراکنش‌های بانکی تا پایان ماه جاری

معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که تا پایان ماه جاری، آیین‌نامه بررسی تراکنش‌های بانکی توسط سازمان امور مالیاتی مربوط به سال‌های قبل ابلاغ خواهد شد.

به گزارش بازار، محمد مسیحی امروز و در صبحانه کاری رییس و اعضای اتاق ایران با امیدعلی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی گفت: آرای اعلام شده توسط دیوان عدالت اداری برای عدم بررسی تراکنش های بانکی سال های قبل مربوط به پرونده های مشخص است و برای کل تراکنش ها نیست.

وی افزود: براساس رای ٢٧ شهریور ١٣٩٨ دیوان عدالت اداری، دستورالعمل ٥٠٥ سازمان امور مالیاتی برای بررسی تراکنش های مودیان در حیطه اختیار سازمان تشخیص داده شده است و آیین نامه این موضوع نیز تا پایان ماه ایلاغ خواهد شد.

معاون سازمان امور مالیاتی ادامه داد: البته این آیبن نامه را تلاش کرده ایم تا با حداقل محذوریت ها برای فعالین اقتصادی و مودیان اجرا شود زیرا از مشکلات و محدودیت های مودیان با خبر هستیم.

مسیحی همچنین در واکنش به اعلام رقم ٢٣٠ میلیارد تومانی استراداد مالیات بر ارزش افزوده به جای ١٥٠٠ میلیارد تومانی تایید شده توسط بانک مرکزی گفت: این رقم صحیح نیست و قطعا در استرداد مالیات بر ارزش افزوده بیشتر از این رقم است.

کیوان کاشفی خزانه دار اتاق ایران در این جلسه اعلام کرد که در سال ٩٧ باید ٣ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده بازمی گشت که بانک مرکزی ١٥٠٠ میلیارد تومان آن توسط بانک مرکزی و به دلیل رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تایید شده است ولی سازمان امور مالیاتی تنها ٢٣٠ میلیارد تومان آن را مسترد کرده است.

مسیحی تاکید کرد: بانک مرکزی متولی بازگشت ارز حاصل از صادرات است و آنها فهرست صادرکنندگان را برای این موضوع تایید می کنند. وی ادامه داد: ما از فروردین ٩٧ دست کم ٦ بار با بانک مرکزی مکاتبه کردیم و حتی در شکل تایید فهرست صادرکنندگان رفع تعهد ارزی کرده نیز با بانک مرکزی اختلاف نظر  داریم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره دغدغه بخش خصوصی درباره افزایش مالیات ها تصریح کرد: سازمان امور مالیات به دنبال افزایش درآمدهای مالیاتی نیست و با وجود نبود سهم نفت در بودجه و کاهش درآمدها، سهم افزایش مالیات بر درآمد در بودجه سال آینده ۱۵ درصد است.

معاون سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: سهم مالیات بر ارزش افزوده البته ۵۰ درصد افزایش یافته و ما نیز در کمیسیون تلفیق و سازمان برنامه به این موضوع اعتراض داشتیم. مسیحی با بیان اینکه زنجیره مالیات ارزش افزوده در کشور کامل نیست، ادامه داد: هرچند بهتر از من می دانید که مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده اخذ می شود و فشاری روی دوش تولید نمی گذارد.

امید علی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی نیز در این خصوص اظهار داشت: استرداد مالیات بر ارزش افزوده یک بسته است و ما تلاش داریم در سریع ترین زمان آن را مسترد کنیم. وی افزود: ما مالیات می گیریم که خرج کنیم و هزینه اول از نظر من قبل از واریز به خزانه، استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان است.

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۴٬۰۳۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =