هرگونه اصلاح رشد اقتصادی فرانسه صعودی خواهد بود

ویلروی دو گالو، رییس بانک مرکزی فرانسه می‌گوید که پیش‌بینی احیای اقتصادی همگام با برآوردهای قبلی بوده و هرگونه اصلاحیه تخمین رشد اقتصادی صعودی خواهد بود.

به گزارش بازار به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، «فرانسیس ویلروی دو گالو» معتقد است که دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در سال جاری به اندازه ۱۰ درصد کوچک شده و در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب با رشد ۷ و ۴ درصدی احیا خواهد شد.

علاوه بر این، پیش بینی‌های مذکور در تاریخ ۱۴ سپتامبر دوباره بازنگری خواهد شد. ویلروی در اینباره گفت: احیا تقریبا مقارن با پیش بینی ها است. اگر تغییر خاصی رخ ندهد، رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۰ اندکی بهتر از پیش بینی‌ها خواهد بود؛ اتفاقی که متعاقبا احیای سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را قوی‌تر خواهد کرد.

ویلروی در ادامه اضافه کرد که بانک مرکزی اروپا از طریق پایین نگه داشتن نرخ بهره و تزریق نقدینگی به احیای وسیع منطقه یورو کمک خواهد کرد. وی همچنین افزود که تعیین نرخ تورم هدف در میان مدت ضروری است؛ موضوعی که با اصلاح قابل توجه نرخ بهره از سوی فدرال رزرو همخوانی دارد.

نرخ تورم هدف بانک مرکزی اروپا که حوالی دو درصد و کمتر برای میان مدت تعیین شده است، یکی از موضوعات استراتژیکی است که این نهاد در بازبینی اخیر خود لحاظ کرده است.

۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 38404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =