بانک مرکزی و رسانه ملی همگام باهم در مقابل هجمه‌ اقتصادی دشمن

در دیدار رئیس رسانه ملی و رئیس‌کل بانک مرکزی بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای در حوزه پولی، بانکی و ارزی و هماهنگی بیشتر برای مقابله باجنگ روانی، سیاسی و امنیتی دشمن در حوزه اقتصادی تاکید شد.

به گزارش بازار به نقل از صدا و سیما، ‌در نشست صمیمانه امروز ان علی عسکری و عبدالناصر همتی‌ که تنی چند از معاونان رسانه ملی و تعدادی از مسئولان ارشد بانک مرکزی نیز حضور داشتند رئیس رسانه ملی با اشاره به نقش مهم و تعیین‌کننده بانک مرکزی ایران در تنظیم سرمایه‌های ملی و حفظ ارزش پول ملی گفت: هیچ حریمی میان رسانه ملی و بانک مرکزی برای صیانت از ارزش پول ملی وجود ندارد و ما با توانمندی و برنامه ریزی دستگاه‌های پولی و ارزی و کار رسانه ای دقیق رسانه ملی مسیر حساس اقتصادی را طی می‌کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مسئله ارز و ارزش پول ملی متذکر شد: بنا به گفته ایشان مسئله ارز فقط اقتصادی نیست و مسئله‌ای امنیتی، سیاسی و اقتصادی است و ما در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام داده و می دهیم.

علی عسکری با تأکید بر آمادگی کامل رسانه ملی در پوشش خبری اخبار اقتصادی و سیاست‌های پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: باید با همکاری و هم افزایی یکدیگر تصویر جدیدی از شبکه مهم و حساس بانکی کشور به مردم ارائه دهیم؛ تصویری که هدف گذاری نهایی آن رونق و جهش تولید است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به پوشش خبری مناسب در معاونت سیاسی و برون‌مرزی و همگامی رسانه ملی با بانک مرکزی تصریح کرد: در کنار پوشش لحظه‌به‌لحظه اخبار مربوط به سیاست‌های پولی و بانکی ما بر بازوی قدرتمند برون‌مرزی نیز تکیه می‌کنیم و اثرگذاری رسانه‌ای‌مان را در رسانه‌های خارجی دنبال می‌کنیم تا نقش اخبار تخریبی رسانه‌های بیگانه را خنثی کنیم.

وی تخریب ارز فردایی و مقابله با معامله‌گران سودجو در بازار ارز را یکی از دستورالعمل‌های مهم رسانه‌ای دانست و گفت: در بازار ملتهب ارز، رسانه ملی همگام با بانک مرکزی همه تلاشش را کرد تا مخاطبان را از این فضا دور کند.

علی عسکری این نگاه را در راستای کمک به رونق تولید ارزیابی کرد و افزود: رسانه ملی به‌طور ویژه از ظرفیت رونق تولید برای تثبیت سیاست‌های پولی و بانکی استفاده خواهد کرد.

رئیس رسانه ملی با حمایت از ارز نیمایی گفت: برنامه‌های گفت‌وگومحور و اقتصادی تمام شبکه‌ها در این راستا گام برمی‌دارند و از این ‌پس نیز این مسیر با قوت ادامه خواهد داشت.

در پایان علی عسکری بر آمادگی رسانه ملی برای حضور مدیران بانکی در برنامه‌های ویژه اقتصادی و بخش‌های خبری تأکید کرد و متذکر شد: آرامش جامعه و ایجاد جو روانی مثبت در میان مردم مهم‌ترین خواسته مشترک رسانه ملی و بانک مرکزی است که با تعامل و همکاری طرفین محقق خواهد شد.

رئیس رسانه ملی، تهدیدات امروز دشمن را رسانه پایه دانست و تصریح کرد: امروز مهم‌ترین این تهدیدات، رسانه پایه در حوزه اقتصادی و برای تضعیف پول ملی است و رسانه ملی و بانک مرکزی باید برای مقابله بااین تهدید همکاری نزدیک، به‌هنگام و دقیقی داشته باشند.

تعامل مستمر و مثبت برای آرامش جامعه
در ادامه، رئیس بانک مرکزی با مثبت خواندن این نشست گفت: رسانه ملی تاثیر مهمی در خنثی کردن سیاست‌های تخریبی دشمن دارد و بازوی مؤثری در پیشبرد سیاست‌های بانک مرکزی به‌حساب می‌آید.

عبدالناصر همتی با اشاره به تعامل مثبت مدیران خبر و برنامه‌سازان اقتصادی با مدیران بانک مرکزی افزود: این تعامل باید مستمر باشد تا سیاست‌های پولی و ارزی که با هدف آرام کردن جامعه و ایجاد امیدواری تبیین می‌شود، به شکل مناسبی به مخاطبان ارائه شود.

وی با اشاره به کنترل و مهار تورم در روزهای اخیر گفت: خوشبختانه با قوت گرفتن بورس، نقشه تخریبی سوداگران متوقف شد و رسانه ملی با تمرکز روی بورس در آگاهی بخشی مخاطبان به ما کمک زیادی کرد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: در این راه تلاش بانک مرکزی کافی نیست و بسیاری از نهادها و سازمان‌ها مانند رسانه ملی باید کمک کنند که البته همکاری‌هایی نیز انجام‌شده که از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
کد خبر: 35393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =