۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۴
صنعت فولاد با تأمین برق پایدار رتبه اول رشد تولید را به دست آورد
مدیرعامل توانیر:

صنعت فولاد با تأمین برق پایدار رتبه اول رشد تولید را به دست آورد

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) گفت: رتبه نخست رشد تولید فولاد با تأمین برق پایدار سال گذشته رقم خورد.

به گزارش بازار، مصطفی رجبی مشهدی افزود: تأمین برق صنایع به سه بخش واحدهای کوچک صنعتی، واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی و صنایع انرژی بر تفکیک می‌شوند.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی و کارگاه‌های کوچک که ۹۲ درصد مشترکان صنعتی را تشکیل می‌دهند، هیچ محدودیتی از لحاظ مصرف برق ندارند.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی یک روز در هفته در برنامه‌های مدیریت مصرف مشارکت دارند.

رجبی مشهدی گفت: این دسته از مشترکان می‌توانند با جابه‌جایی تعطیلی روز جمعه به یکی از روزهای هفته انرژی موردنیاز خود را به طور کامل تأمین کنند.

وی ادامه داد: گروه سوم حدود ۳۵۰ مشترک بزرگ که صنایع انرژی بر نامیده می‌شوند نیز مطابق قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق مکلف به احداث نیروگاه هستند.

مدیرعامل توانیر افزود: توسط صنایع این گروه حدود ۱۴۰۰ مگاوات تاکنون نیروگاه ساخته و به شبکه سراسری متصل شده است.

رجبی مشهدی با بیان اینکه این دسته متناسب از برنامه‌های مدیریت مصرف معاف هستند گفت: اگر نیروگاه نسازند در اولویت برنامه‌های مدیریت مصرف خواهند بود.

وی افزود: در قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق، تکلیف شده که صنایع انرژی بر تا سال ۱۴۰۴ برای خودشان نیروگاه بزنند که بخشی از صنایع موفق به این امر شده و ۱۴۰۰ مگاوات نیروگاه توسط بخش صنعت کشور ساخته و راه‌اندازی شده است و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری این میزان به ۲۰۰۰ مگاوات برسد.

کد خبر: ۲۸۶٬۴۵۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha