۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۹
اظهارنامه تعاملی برای مودیان با فروش بالاتر از ۱۸میلیارد تومان تولید می‌شود
رئیس اتاق اصناف تهران:

اظهارنامه تعاملی برای مودیان با فروش بالاتر از ۱۸میلیارد تومان تولید می‌شود

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: به سازمان مالیاتی پیشنهاد شد تا افرادی که فروششان بالاتر از ۱۸ میلیارد تومان بوده و نمی توانند از تبصره ۱۰۰ برخوردار شوند بتوانند با شرایطی مشابه مالیات خود را پرداخت کنند.

به گزارش بازار، حمیدرضا رستگار اظهار داشت: توافق شد در صورتی که مؤدی در هنگام درخواست تقسیط، دارای بدهی قبلی بابت مالیات عملکردهای قبلی همین پرونده مالیاتی نباشد؛ در صورت ترتیب پرداخت مالیات مقطوع و یا مالیات ابرازی از طریق چک الکترونیک، مالیات متعلقه ۱۵ قسط تقسیط شود که این امر توسط سازمان امور مالیاتی پذیرفته شد.

رئیس اتاق اصناف تهران با تشکر از رویکرد تعاملی سازمان مالیاتی کشور در رفع موانع مالیاتی و مبتنی بر مودی مداری خاطرنشان کرد: همچنین به منظور بهره‌مندی بیشتر مودیان به‌ویژه افرادی که فروششان بالاتر از ۱۸ میلیارد تومان بوده و نمی توانند از تسهیلات تبصره ۱۰۰ برخوردار شوند، مقرر شد اظهارنامه تعاملی تولید و اظهارنامه پیش فرض مودی بر اساس اطلاعات موجود تهیه و در صورت تایید این اظهارنامه پیش فرض از سوی مودی پرونده در اجرای ماده ۹۷ قطعی شود. همچنین در دو بند از دستورالعمل نیز علاوه بر موارد فوق اصلاحات جزئی مورد پیشنهاد این اتاق از جمله درج فرم های موضوع تبصره تا تاریخ ۲۵ خردادماه ۱۴۰۳ و همچنین تعیین مالیات متمم بر اساس قوانین و مقررات نیز درج شد.

وی با ذکر مزایای استفاده از تسهیلات تبصره ۱۰۰ از قبیل عدم نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی و فرایند تشخیص و رسیدگی، عدم نیاز به نگهداری اسناد و مدارک و دفاتر، عدم نیاز به تکمیل هزینه درآمد (تسلیم اظهارنامه)، امکان تقسیط بلندمدت از طریق چک الکترونیکی و تعیین مالیات مقطوع با حداکثر تسهیلات توصیه کرد اصناف و مشاغل در خردادماه از این تسهیلات قانونی پیش آمده نهایت استفاده را بکنند.

کد خبر: ۲۸۶٬۴۱۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha