۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
۱۴۸ پروژه نیمه‌تمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین‌تکلیف شد
مشاور وزیر کار در امور بودجه و تامین مالی:

۱۴۸ پروژه نیمه‌تمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین‌تکلیف شد

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بودجه و تامین منابع مالی با اعلام تامین مالی و تعیین‌تکلیف ۱۴۸ پروژه نیمه تمام این وزارتخانه، گفت: ارزش این پروژه‌ها ۵۸ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال است.

به گزارش بازار، «علی قناویزچی» اظهار داشت: این وزارتخانه بیشترین تعداد تامین مالی پروژه را در بسته‌های ارزش افزایی املاک بین دستگاه های اجرایی دارد و در تامین مالی پروژه‌ های نیمه‌تمام پیشرو است.

وی افزود: در راستای تکالیف معین شده در آیین‌نامه ارزش افزایی املاک و دارایی های دولت، تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین با تلاش و پشتیبانی معاونت توسعه مدیریت و منابع، سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سازمان بهزیستی و ادارات کل دستگاه تابعه این وزارتخانه، شناسایی املاک مازاد در اختیار، پروژه های دارای توجیه و نیازمند به منابع مالی در سطح مراکز استان ها، تعیین تکلیف شدند.

قناویزچی، همچنین بر همکاری های موثر سازمان خصوصی‌سازی کشور تاکید کرد.

وی ادامه‌داد: بسته های ارزش افزایی املاک در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب «تامین مالی پروژه های نیمه تمام و دارای اولویت»، «پرداخت بدهی به پیمانکاران» و «تعیین تکلیف وضعیت بهره برداری املاک با قابلیت ارزش افزوده» تقسیم بنده شده است.

مشاور وزیر تعاون گفت: ۱۱۳ پروژه دارای اولویت با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۷ درصد در موضوعات آموزشی، حمایتی، اداری و ورزشی به ارزش ریالی ۴۰ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال در ۲۸ استان شناسایی شد و مصوبات مربوطه تامین مالی از محل ۱۸۳ ملک مازاد در اختیار ادارات کل استانی ابلاغ شد.

قناویزچی خاطرنشان‌کرد: از این پروژه ها ۲۰ درصد مربوط به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۵۰ درصد سازمان آموزش فنی و حرفه ای و ۳۰ درصد سازمان بهزیستی بوده است.

وی گفت: باتوجه به وجود پروژه های فاقد توجیه اقتصادی در استان ها تعداد ۳۵ مورد به ارزش ریالی ۱۸ هزار میلیارد ریال در ۱۳ استان بر اساس مفاد «جز۷ بند الف ماده ۱۲ آیین نامه ارزش افزایی املاک دارایی های دولت» با اخذ مصوبه «توقف پروژه ها» تعیین تکلیف شد.

قناویزچی اظهار داشت: ارزش افزایی املاک علاوه بر اینکه موجب توسعه و رونق و تعیین تکلیف پروژه ها است، مزایای دیگری از جمله توسعه اشتغال کارآفرینی و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان می شود.

وی افزود: طرح ارزش افزایی املاک همچنین با توجه به عرضه املاک مازاد جهت فروش در بازار از روند رشد قیمت املاک جلوگیری می‌کند.

مشاور وزیر کار در امور بودجه و تامین مالی گفت: مقرر است طی برنامه ریزی انجام شده همه پروژه های در دست اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ستاد و مراکز استان ها تامین مالی شود و برای بهره برداری در اختیار مخاطبین قرارگیرد.

کد خبر: ۲۸۲٬۸۳۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha