۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹
مشارکت ۹۰ درصدی مردم در توسعه طرح سامانه‌های نوین آبیاری
مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری اعلام کرد

مشارکت ۹۰ درصدی مردم در توسعه طرح سامانه‌های نوین آبیاری

مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهادکشاورزی، برنامه‌های توسعه ای این بخش را از مردمی‌ترین طرح‌های وزارت جهادکشاورزی دانست و جهش تولید با افزایش عملکرد در واحد سطح را از نتایج اجرای طرح برشمرد.

به گزارش بازار، فریبرز عباسی مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، گفت: طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری از اوایل دهه ۷۰ در کشور شروع شد و همواره در اسناد بالادستی و برنامه‌های توسعه‌ ای کشور مانند برنامه اقتصاد مقاومتی از طرح‌های محوری وزات جهاد کشاورزی بوده و در سراسر کشور اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰درصدِ طرح های توسعه سامانه های نوین آبیاری توسط مردم و بخش خصوصی عملیاتی می‌شود، یادآور شد: وزارت جهادکشاورزی به عنوان نماینده دولت و حاکمیت با بر برنامه‌ریزی، سیاست گذاری و نظارت بر اجرا نقش ۱۰درصدی را در این میان ایفا میکند.
عباسی با اشاره به شعار سال، افزود: اگر شعار سال را به دو بخش جهش تولید و مشارکت مردم؛ طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در هر دو بخش آن نقش داشته و خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اثربخشی طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در افزایش تولید است، تصریح کرد: با توجه به نحوه مدیریت و بهره‌برداری از این طرح میتواند تا ۴۰درصد و بیشتر در افزایش تولید موثر باشد. در بخش دوم شعار سال نیز که شامل مشارکت مردم، تاکنون حدود ۳ میلییون هکتار توسعه انواع سامانه های نوین آبیاری در کشور داشته ایم که حدود ۱۵ تا ۲۰درصد از آن برعهده مردم است.

به گفته مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، از ۳ میلیون هکتار توسعه انواع سامانه های نوین آبیاری حدود ۳۰۰هزار هکتار به دلیل اثربخشی طرح ۱۰۰درصد با مشارکت مالی مردم بوده است.

کد خبر: ۲۸۲٬۷۸۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha