نقش تولید و صادرات فرش در افزایش اشتغال روستایی

در جلسه‌ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف، مقرر شد تا سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز ملی فرش با همکاری بخش‌خصوصی، به طور جدی برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف وارد عمل شوند.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، جلسه هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران با حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزرات صنعت، معدن و تجارت، امروز جمعه ۱۳ تیرماه سال ۱۳۹۹ در محل وزارت صمت برگزار شد.

در این جلسه که به منظور رفع مسائل و مشکلات پیش روی تولید و صادرات فرش دستباف ایران برگزار شده بود، مقرر شد تا سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی صادرات غیرنفتی کشور و مرکز ملی فرش ایران به عنوان متولی فرش دستباف، به منظور رونق تولید و صادرات این هنر-صنعت اصیل ایرانی فعالتر عمل کنند.

همچنین با توجه به نقش‌آفرینی جدی فرش دستباف ایران در زمینه توسعه اشتغال روستایی، مقرر گردید تا زمینه‌های جهش تولید در این حوزه با همکاری همه‌جانبه دستگاههای مرتبط در وزارت صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف فراهم شود؛ به خصوص اینکه توسعه تولید و صادرات فرش دستباف ایران، اثری کم‌نظیر در اقتصاد ملی و رونق اشتغال در مناطق روستایی کشور که فاقد هرگونه امکانات تولیدی و زیرساختی هستند، به جای خواهد گذاشت.

تاثیر بعدی رونق تولید و صادرات فرش دستباف بر اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار است که مورد تاکید سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

بر این اساس با توجه به میزان سرمایه اندکی که برای ایجاد هر شغل در هنر-صنعت فرش دستباف ایرانی مورد نیاز است، مقرر گردید تا با رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی این بخش از تولید کشور، زمینه برای افزایش سطح اشتغالزایی به خصوص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فراهم شود.

۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
کد خبر: 27631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =