۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵
اعلام برندگان مناقصه سرمایه‌گذاری در ساخت ۴ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر

اعلام برندگان مناقصه سرمایه‌گذاری در ساخت ۴ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر

۴۲ شرکت بخش خصوصی در مناقصه سرمایه گذاری ساخت ۱۷۶۳ نیروگاه تجدیدپذیر در ۷۰ ساختگاه کشور شامل ۱۵ استان و تکمیل ساخت ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برنده شدند.

به گزارش بازار، بازگشایی پاکت‌های مناقصه برای سرمایه‌گذاری به منظور ساخت ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید انجام شد و در پی آن در مجموع ۴۲ شرکت پیشنهاددهنده سرمایه‌گذاری در مناقصه ساخت ۱۷۶۳ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در ساختگاه‌های تعیین شده از سوی ساتبا در ۱۵ استان برنده شدند.

۷۰ ساختگاه تعیین شده برای سرمایه گذاری در ۱۵ استان شامل کرمان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، یزد، فارس، مرکزی، اصفهان، قزوین، سمنان، آذربایجان غربی، قم، زنجان، همدان، خراسان رضوی بوده که در استان‌های یزد با ۱۹ ساختگاه و کرمان با ۱۴ ساختگاه بیشترین تعداد پیشنهاد سرمایه گذاری صورت گرفته است.

در این میان کرمان با ۴۰۷ مگاوات و سیستان و بلوچستان با ۳۶۵ مگاوات، آذربایجان شرقی با ۳۰۳ مگاوات و یزد با ۲۸۵ مگاوات حایز بیشترین ظرفیت نیروگاهی در این مناقصه شده‌اند.

برخی شرکت‌های متقاضی سرمایه‌گذاری نیز بیشترین مشارکت را پیشنهاد ساخت نیروگاه داشته‌اند که از جمله آن می‌توان سرمایه‌گذاری یک شرکت با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات در یک ساختگاه، سرمایه گذاری، یک شرکت با ظرفیت ۲۱۱ مگاوات در سه ساختگاه، سرمایه‌گذاری، یک شرکت در دو ساختگاه به ظرفیت مجموع ۲۰۰ مگاوات در استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان و نیز سرمایه‌گذاری یک شرکت با ظرفیت ۱۲۵ مگاوات با ساختگاه تعیین شده در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد.

با توجه به استقبال بی‌سابقه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای شرکت در مناقصه ساخت ۱۷۶۳ نیروگاه تجدیدپذیر، ظرفیت ساختگاه‌های در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری تکمیل شد. تعداد پیشنهاد دهندگان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تکمیل ساخت ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید بیش از ۲۶ درصد نسبت به ظرفیت باقی‌مانده برای ساخت ۱۷۶۳ مگاوات نیروگاه افزایش داشته است که نشان از استقبال بی‌سابقه برای سرمایه گذاری در توسعه انرژی های تجدیدپذیر دارد.

کد خبر: ۲۷۵٬۹۷۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha