انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ۴ کمیسیون گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ۴ کمیسیون گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم

رئیس اتاق بازرگانی البرز در اختتامیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری گفت: در این رویداد و به منظور گسترش تعاملات بین حوزه‌ای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون‌های گردشگری ایران، البرز، اصفهان و قم امضاء شد.

به گزارش بازار به نقل از اتاق البرز، در آخرین روز و اختتامیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی البرز با همراهی رئیس کمیسیون گردشگری و مدیر روابط‌عمومی اتاق بازرگانی البرز و در حضور مهدی عبدیان رئیس اتاق بازرگانی قزوین از پاویون استان البرز و پاویون نمایشگاهی اتاق‌های بازرگانی کشور بازدید کردند.

در ادامه نیز بازدید مشترکی توسط روسای اتاق بازرگانی البرز، قزوین و آبادان از غرفه‌ نمایشگاهی اتاق بازرگانی ایران و اتاق‌های استانی انجام شد.

در حاشیه این بازدید و به منظور هم‌فکری و گسترش سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت گردشگری و پیشیبرد همکاری‌های علمی و پژوهشی و ایجاد ارتباط و تعامل بین‌ حوزه‌ای در این رابطه، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون‌های گردشگری اتاق‌های بازرگانی ایران، البرز، اصفهان و قم به امضاء رسید.

در رابطه با امضاء این تفاهم‌نامه، پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: با توجه به انعقاد این تفاهم‌نامه و از طرفی ظرفیت‌هایی که کمیسیون‌های گردشگری ایران، البرز، اصفهان و قم به عنوان امضاء کننده آن می‌توانند ایجاد کنند، شاهد فصل مشترک تازه‌ای از اقدامات سازنده در حوزه گردشگری کشور خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز تاکید کرد: در برنامه‌ها و سرفصل‌های کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق البرز در سال ۱۴۰۳ چشم‌اندازهای توسعه‌ای مهمی را در این حوزه مدنظر قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به حضور قابل توجه فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری و صنایع‌دستی عضو اتاق بازرگانی البرز در پاویون استانی راه‌اندازی شده توسط اداره‌کل میراث فرهنگی و بخش خصوصی البرز در هفدهمین رویداد بین‌الملی گردشگری تهران گفت: امسال مشارکت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز در غرفه نمایشگاهی اتاق بازرگانی ایران در این رویداد، نشان از حضور پر رنگ‌تر فعالان بخش خصوصی استان برای درخشش در نمایشگاه‌های مهم بین‌المللی حوزه گردشگری دارد.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از هنرمندان بخش خصوصی حوزه گردشگری و صنایع‌دستی البرز که در این نمایشگاه حضور دارند، دارای محصولات نشان ملی هستند و در زمینه راه‌اندازی مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها و بوم‌گردی‌ها برای البرز افتخارآفرین بوده‌اند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان از این رویداد بین‌المللی گردشگری پایتخت در سال ۱۴۰۲ گفت: امیدواریم که در سال‌های آینده تدابیری اندیشیده شود تا شاهد حضور هر چه بیشتر مهمانان و بازدیدکنندگان خارجی از این رویداد باشیم؛ زیرا هر نقطه از ایران ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی دارد که در جذب گردشگر بسیار موثر است.

در ادامه شهاب علی عرب نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران شاهد شاخص‌ترین حضور اتاق‌ بازرگانی ایران و مشارکت و حمایت اتاق‌های استانی به ویژه البرز و اصفهان بودیم.

وی با اشاره به استقبال خوب مهمانان هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از غرفه‌ اتاق‌های بازرگانی گفت: در این نمایشگاه فرصتی پیش آمد تا تفاهم‌نامه همکاری میان کمیسیون‌ گردشگری اتاق ایران و ۳ کمیسیون گردشگری استانی امضاء شود.

وی با اشاره به گفت‌وگو و مذاکراتی که پیرو همکاری میان کمیسیون گردشگری اتاق ایران با مناطق ویژه بندرانزلی و چابهار در جریان برگزاری هفدهمین رویداد بین‌المللی گردشگری کشور انجام شد، گفت: در قالب این مشارکت‌ها قرار است اقدامات مناسبی در راستای توسعه گردشگری در نقاط مختلف کشور و حل مشکلات فعالان بخش خصوصی در این عرصه انجام شود.

نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با توجه به گستره فعالیت این مجموعه در راستای تقویت حضور موفق بخش خصوصی کشور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی خارج از کشور بیان کرد: در سطح استانی نیز اتاق‌های بازرگانی به نمایندگی از اتاق ایران می‌توانند ابزارهای مناسب برای معرفی و هم‌پوشانی رویدادهای گردشگری و صنایع‌دستی دیگر نقاط کشور را هم فراهم کنند.

اسدالله کردزنگنه رئیس اتاق بازرگانی آبادان نیز در این بازدید عنوان کرد: هدف از حضور در چنین رویدادهایی معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور در سطح منطقه و فراتر از آن است که در این رابطه اتاق‌های بازرگانی ایران و استان‌ها نقش مهمی داشته‌اند.

کد خبر: ۲۷۳٬۶۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha