۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
رشد ۲۸ درصدی فروش نماد دارو در ده ماهه
نگاهی به عملکرد داروپخش

رشد ۲۸ درصدی فروش نماد دارو در ده ماهه

شرکت کارخانجات داروپخش طی عملکرد ۱۰ ماهه امسال ۳۵۵۰.۸ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد رشد داشته است.

بازار؛ گروه بورس: شرکت کارخانجات داروپخش طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۳۰ دی ۱۴۰۲ مبلغ معادل ۱۶۵ میلیارد تومان، از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد افت داشته است.
دارو با سرمایه ثبت شده ۲۶۰ میلیارد تومان طی عملکرد ۱۰ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مبلغ ۳۵۵۰.۸ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد رشد داشته است.
دارو با سرمایه ثبت شده ۲۶۰ میلیارد تومان طی عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مبلغ ۳۳۸۵.۸ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد رشد داشته است. داروپخش با پی بر ایی ۸ به ازای هر سهم در ۶ ماهه ۱۴۲ تومان سود ساخته، اما پیش بینی ها حکایت از این دارد که تا پایان سال بیش از ۳۶۰ تومان سود می سازد.
از طرف دیگر این نماد در یک سال گذشته حدود ۷۳ درصد بازدهی داشته که تقریبا دو برابر تورم بوده است و با وجود اینکه در شش ماهه شاخص کل بورس روندی نزولی و اصلاحی داشته این نماد عملکردی مثبت ثبت کرده و در سه ماهه گذشته تنها بازدهی منفی یک درصد داشته است.
شرکت کارخانجات داروپخش در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به ازای هر سهم ۱۴۲ تومان سود شناسایی کرده، که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش داشته است.
همچنین با توجه به اینکه «دارو» با سرمایه ثبت شده ۲۶۰ میلیارد تومان طی عملکرد ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲مبلغ ۴۰۳ میلیارد تومان سود شناسایی کرده بود، از این رو پیش بینی می شود که در شش ماهه دوم سال بیش از این میزان سود ساخته شود، زیرا در فصل سرد سال میزان مصرف دارو افزایش می یابد به ویژه اینکه به تازگی خبری منتشر شده که دولت برای رفع مشکلات صنعت دارو باید همکاری های لازم را انجام دهد که می تواند حکایت از طرح های حمایتی باشد.

کد خبر: ۲۷۲٬۳۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha