اجرای قانون مالیات‌های مستقیم زمینه‌ساز تحقق عدالت در استان سمنان

سمنان- مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان اجرای درست قانون مالیات‌های مستقیم را زمینه‌ساز تحقق عدالت مالیاتی دانست و گفت: سازمان مالیاتی با اجرای قانون به دنبال کاهش هزینه وصول مالیات و افزایش رضایتمندی مودیان است.

به گزارش خبرنگار بازار، جواد انوری در دیدار با گلرو نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به میزبانی دفتر وی ضمن اشاره به الزام اجرای درست قوانین در سطح استان سمنان به‌مثابه رویکرد امور مالیاتی، بیان کرد: اجرای کامل طرح جامع مالیاتی بر اساس اطلاعات دقیق یکی از اولویت‌های امور مالیاتی استان خواهد بود.

وی گفت: هدف از اجرای طرح جامع مالیاتی، هوشمند سازی، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در نظام مالیاتی و ایجاد نظام جامع اطلاعات مالیاتی هوشمند است و اجرای کامل این طرح افزایش میزان رضایت‌مندی مقامیان، از هزینه‌های اجرایی عملیات مالیاتی کاسته و جلوگیری از فرار مالیاتی را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان اجرای ماده ۹۷ قانون مالیات‌های مستقیم را زمینه‌ساز تحقق عدالت مالیاتی دانست و افزود: عدم مراجعه حضوری، کاهش هزینه‌های جاری و صرفه‌جوئی در زمان زمینه‌ساز تسریع در انجام امور و رضایت مقامیان مالیاتی منتج می‌شود.

انوری بیان کرد: سازمان مالیاتی با اجرای ماده۹۷ قانون مالیاتی به دنبال کاهش هزینه وصول مالیات و افزایش رضایتمندی مقامیان مالیاتی است و با اجرای این ماده مبنای تعیین درآمد مشمول مالیات صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی، اظهارنامه مالیاتی خواهد بود که مقامیان مالیاتی و فعالان اقتصادی با رعایت قوانین مربوطه اظهارنامه خود را در موعد مقرر تنظیم و ارائه نموده و بر اساس معیارهای موردنظر ریسک سامانه سنیم موردبررسی قرار خواهد گرفت

وی افزود: با تکمیل دقیق پایگاه‌های داده به‌سوی شفاف‌سازی مالیاتی از طریق دستگاه‌های هوشمند و مکانیزه که مبتنی بر رعایت عدالت و تکیه‌بر اطلاعات و تکریم ارباب‌رجوع است شکل می‌گیرد .

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان بیان کرد: در حال حاضر و با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن تأمین منابع درآمدی کشور از طریق درآمدهای حاصل از نفت با مشکل جدی روبرو است که امیدواریم  با برنامه‌ریزی دقیق و کمک دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجلس شاهد پیشرفت خوبی در زمینه امور مالیاتی باشیم.

نماینده سمنان سرخه و مهدی شهر در مجلس نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به اینکه با ترویج فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه و آگاهی دادن به مردم به نتایج و آثار مثبت پرداخت مالیات می توان گام موثری برای عمران و آبادانی کشور برداشت، گفت: مردم باید اثرات پرداخت مالیات را در جامعه مشاهده کنند.

عباس گلرو تصریح کرد: آگاهی مردم از نقش مالیات در پیشرفت و رونق اقتصاد کشور از اهمیت خاصی برخوردار است و باید جایگاه مالیات در توسعه زیر ساخت‌های عمرانی، رفاهی و بهداشتی کشور را برای تمامی افراد جامعه روشن کرد لذا افزایش سطح آگاهی مردم از اثرات پرداخت مالیات، مشارکت مردم در پرداخت مالیات را در پی خواهد داشت.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
کد خبر: 27067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =