۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
تامین امنیت غذایی یکی از اهداف بنیاد برکت؛ هدف گذاری برای تولید ۱۴۵ میلیون تن مواد غذایی تا ۱۴۰۶
مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد

تامین امنیت غذایی یکی از اهداف بنیاد برکت؛ هدف گذاری برای تولید ۱۴۵ میلیون تن مواد غذایی تا ۱۴۰۶

ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت گفت: با توجه به ضرورت تامین امنیت غذایی در کشور این بنیاد به صورت ویژه به این موضوع ورود کرد و بر مسئله تولید مواد غذایی متمرکز شد.

به گزارش بازار؛ محمد ترکمانه مدیر عامل بنیاد برکت اظهار داشت: کلیه اقدامات کشورها از نظر اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منوط به تامین معیشت مردم است که مسئله مهم در این زمینه تامین امنیت غذایی است.

وی با بیان اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری موضوع امنیت غذایی مسئله درجه اول کشور است و نباید غفلت صورت بگیرد افزود: موضوع امنیت غذایی مسئله حیاتی برای همه جوامع است.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: از ابتدای امسال این بنیاد به عنوان یک کار ویژه بر موضوع تامین امنیت غذایی متمرکز شد و طرح هایی را در زمینه زنجیره سبز (کشاورزی) و زنجیره آبی (آبزی پروری) اجرا کرد.

ترکمانه تشریح کرد: در موضوع امنیت غذایی چهار بعد نظیر فراهم کردن مواد غذایی، در دسترس بودن محصولات کشاورزی، سلامت مواد غذایی و تاب آوری مواد غذایی بسیار اهمیت دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: بنیاد برکت کار ویژه خود را بر موضوع تولید مواد غذایی قرار داد که بر اساس تعریفی که در الگوی کشت و سند آمایش سرزمینی وجود دارد باید حداقل تا سال ۱۴۰۶ بیش از ۱۴۵ میلیون تن مواد غذایی تولید شود.

وی افزود: در حال حاضر میزان تولید مواد غذایی در کشور ۱۲۵ میلیون تن است و فاصله ‌ای که تا شرایط پیش ‌بینی شده وجود دارد باید تلاش شود از طریق افزایش بهره‌ وری و اجرای طرح ‌ویژه ها در حوزه تولیدات کشاورزی مورد پیگیری قرار گیرد.

ترکمانه گفت: از لحاظ فراهم کردن غذا تقریبا نیاز کشور از طریق تولیدات داخل کشور پوشش داده می‌ شود اما به این موضوع باید با دید آینده نگری توجه کرد و این فاصله ۲۰ میلیون تنی که از وضعیت موجود و وضعیت عادی وجود دارد نیازمند برنامه ریزی است که بتوانیم از زمین، آب و وضعیت کشاورزی به شکل خوبی استفاده کنیم.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: در حوزه تامین امنیت غذایی، کالاهای استراتژیک از اهمیت بالایی برخوردار است که بر اساس سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه باید حداقل ۹۰ درصد تولیدات در حوزه کشاورزی در داخل کشور تولید شود.

کد خبر: ۲۵۸٬۱۳۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha