۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
برای پرداخت مطالبات کشاورزان از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد
رئیس دیوان محاسبات:

برای پرداخت مطالبات کشاورزان از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد

دستغیب، رئیس کل دیوان محاسبات کشور در دیدار رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان به ویژه گندمکاران باید تسریع شود.

به گزارش بازار، احمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور در نشستی که با رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها داشت راهکارهایی را برای تامین حقوق کشاورزان مطرح کرد و گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان به ویژه گندمکاران باید تسریع شود و دیوان محاسبات از هیچ نوع کمک و اقدامی برای پرداخت این مطالبات دریغ نخواهد کرد.

این روزها بسیاری از کشاورزان پیگیر دریافت مطالبات خود از دولت هستند و خواستار پرداخت این مطالب شده‌اند. دولت تا کنون بیش از ۸۰ درصد مطالبات گندمکاران را پرداخت کرده و برای پرداخت مابقی آن هم زمان‌ مشخص شده است.

سرپرست سازمان هدفمندی یارانه ها که به همراه معاونین خود به دیدار رئیس کل دیوان محاسبات کشور رفته بود هم گزارشی از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در زمینه خرید گندم از کشاورزان و تامین منابع خرید گندم ارائه و کمبودهای این حوزه را تشریح کرد.

وی اقدامات این سازمان برای تامین بدهی گندمکاران را بازگو کرد و گفت: آماده ایم تا هر اقدام لازمی را برای تامین حقوق کشاورزان انجام دهیم تا حقی از آنها تضییع نشود.

در ادامه، سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه ها گزارشی از درآمدهای این سازمان ارائه و ضمن تقدیر از دیوان محاسبات کشور برای تسهیل گری امور و کمک به دستگاه های اجرایی، افزود: دیوان محاسبات همواره یاری گر دستگاه‌های اجرایی بوده وکمک های خوب و به موقعی ارائه کرده است.

وی از اقدامات دیوان محاسبات کشور در خصوص برقراری انضباط مالی و شفافیت نیز تشکر کرد و خواستار ادامه ارائه راهکارهای مناسب برای بهبود امور و راهبری بهتر سازمان هدفمندسازی یارانه ها شد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز با تاکید بر اینکه این نهاد نظارتی موضوع «انضباط مالی و شفافیت» را به جدیت دنبال می کند، راهکارهای لازم برای تامین حقوق کشاورزان را بیان کرد و گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان به ویژه گندمکاران باید تسریع شود و دیوان محاسبات از هیچ نوع کمک و اقدامی برای پرداخت این مطالبات دریغ نخواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر تمرکز حساب دستگاه ها در حساب واحد خزانه، افزود: منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها باید مشخص بوده و طبق قانون عمل شود؛ البته دیوان محاسبات در این زمینه رصد و نظارت لازم را دارد و هر جایی که انحراف از معیار وجود داشته باشد، ورود خواهد کرد.

عدم پرداخت کامل مطالبه کشاورزان و گندم‌کاران موجب شد تا صبح امروز رئیس مجلس شورای اسلامی از معاون اول رئیس جمهور بخواهد که شخصا پیگیر این موضوع باشد. قالیباف در این باره تاکید کرد که از یک طرف پرداخت طلب گندمکاران شروع شده، اما تاخیر داشته و بخشی نیز هنوز پرداخت نشده و آنها نتوانسته اند کود مورد نیاز خود را تهیه کنند.

کد خبر: ۲۴۹٬۴۴۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha