رونق شرکت‌های دانش‌بنیان‌ در دستیابی به بازارهای جدید
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد

رونق شرکت‌های دانش‌بنیان‌ در دستیابی به بازارهای جدید

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور گفت: معاونت علمی و فناوری به دنبال ایجاد و توسعه بازارهای دولتی، غیردولتی و بین‌المللی برای شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیان است.

به گزارش بازار، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان بیان گفت: می‌توان با چشم‌اندازی که در قانون جهش تولید ترسیم شده است، فرصت‌های بی‌نظیر و کم‌نظیر در سطح قوانین دنیا برای حمایت از علم و فناوری، هماهنگی و همکاری همه ارکان کشور و در نتیجه تحقق اقتصاد دانش‌بنیان فراهم کرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان بیان داشت: باید بتوانیم نیازهای کشور را به سمت تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان سوق دهیم ومعاونت علم و فناوری پیگیر این موضوع است و به دنبال ایجاد و توسعه بازارهای دولتی، غیردولتی و بین‌المللی برای شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیان است، البته اگر به دلیل ساختار دولتی که در کشور وجود دارد، دستگاه‌ها و نهادهای بزرگ کشور مانند وزارت صمت، وزارت بهداشت و وزارت جهاد پای کار تأمین بازار برای این شرکت‌ها نباشند کارها به کندی پیش خواهد رفت.

وی اظهار داشت: بازار وسیع و بکری در کشور و منطقه وجود دارد که باید با اولویت‌گذاری در این حوزه حرکت کنیم و بدانیم که اگر مسئله بازار برای شرکت‌های دانش‌بنیان حل شود، جریان گردش مالی نیز پای کار خواهد آمد، زیرا در هیچ حوزه‌ای حاشیه سود چنددرصدی وجود ندارد، اما در حوزه صنایع های‌تک‌ در دنیا حاشیه سود چند درصدی وجود دارد.

وی‌ با اشاره به رونمایی از بسته امتیازات ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: این بسته شامل سرمایه‌گذاری، تأمین مالی، ضمانت‌نامه و غیره است که حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان ارزش بازاری آن است، ضمن اینکه در روز جاری چند قرارداد به امضا رسید که برخی از آنها بسیار کلیدی و صنعتی است.

کد خبر: ۲۴۶٬۱۲۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha