۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
ورود ۲ هزار دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل درون شهری تا یک سال آینده
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها خبر داد

ورود ۲ هزار دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل درون شهری تا یک سال آینده

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری وزارت کشور برای ورود ۲ هزار دستگاه خودروی برقی جهت استفاده در حوزه حمل و نقل عمومی درون‌شهری کشور خبر داد.

به گزارش بازار، سید سجاد انوشه در مراسم امضای قرارداد ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی برای ناوگان حمل و نقل درون شهری کرج‌ گفت: مجموعه وزارت کشور، سازمان شهرداری‌ها و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، زمینه ورود ۲ هزار دستگاه خودروی برقی را تا یکسال آینده فراهم کرده است.

وی افزود: با توجه به تکالیف وزارت کشور و شهرداری‌ها در حوزه قانون هوای پاک و نیز رویکرد ویژه دولت سیزدهم و وزارت کشور به برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها طرح توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی به ویژه اتوبوس، ون و تاکسی را در دستور کار شهرداری‌های کشور قرار داده است.

وی اضافه کرد: به همین منظور در مرحله نخست، اولین سامانه اتوبوس برقی شارژی کشور به عنوان نخستین طرح برای کلان شهر کرج، با همکاری شرکت ایران‌خودرو دیزل در قالب انعقاد قرارداد ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی با حضور مسئولان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، مدیران ایران خودرو و مسئولان شهرداری کرج امضاء شد.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها گفت: اعتبار تعیین شده برای این تعداد اتوبوس برقی بیش از ۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری کرج پرداخت و مقدمات اجرای نخستین سامانه اتوبوس برقی مدرن شارژی کشور در شهر کرج ایجاد شده است.

وی افزود: مشخصات فنی و مسائل مالی و بازرگانی این طرح در کمیته‌های مربوطه فنی و بازرگانی وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بررسی شده و با رویکرد ویژه وزیر کشور و ریاست سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور به حوزه برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری کشور، قرارداد تأمین ناوگان و زیرساخت شارژ آن با شرکت ایران‌خودرو دیزل به عنوان نخستین طرح توسط شهرداری کرج منعقد و ابلاغ می‌شود.

انوشه گفت: امید است با ورود ناوگان اتوبوس برقی به شهر کرج، شهرداری با برنامه‌ریزی مناسبی، مسیر تردد ناوگان، محل توقف و شارژ را تعیین و مقدمات بهره برداری از این نوع ناوگان را در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کلانشهر کرج فراهم کند.

کد خبر: ۲۴۵٬۴۵۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha