۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
بهره‌برداری از ۱۳۰ مگاولت آمپر ظرفیت جدید شبکه فوق توزیع در شهر تهران

بهره‌برداری از ۱۳۰ مگاولت آمپر ظرفیت جدید شبکه فوق توزیع در شهر تهران

سه دستگاه پست فوق توزیع جدید در سال جاری با ۱۳۰ مگاولت آمپر ظرفیت جدید در شبکه برق شهر تهران‌بهره برداری شد.

به گزارش بازار، محمدحسین بهرامی معاون برنامه‌ریزی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ یادآور شد: آغاز بهره‌برداری از پست‌های المپیک جدید، دروس و نماز تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر توسعه ظرفیت نیرورسانی شبکه برق در کلان شهر تهران خواهد داشت.

در همین راستا محمدرضا طالب‌زاده معاون امور مناطق برق شمال شرق این شرکت گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در زمینه بررسی میزان رشد بار به ویژه در محدوده شمال شرق تهران بزرگ، پست فوق توزیع دایم دروس با قدرت ۸۰ مگاولت آمپر به عنوان جایگزین پست فوق توزیع سیار" دروس" با ظرفیت ۴۰ مگاولت آمپر وارد مدار شد.

وی افزود: در فاز نخست این طرح با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال نسبت به بهره‌برداری از هشت دستگاه فیدر ۲۰ کیلو ولت از پست فوق توزیع مذکور به همراه احداث ۶ هزار و۶۰۰ متر کابل ۲۰ کیلو ولت زمینی اقدام شده و در فاز دوم و نهایی این طرح نیز با اعتباری معادل ۱۹۵ میلیارد ریال، سه دستگاه فیدر ۲۰ کیلو ولت به بهره‌برداری خواهد رسید که با اجرا و نهایی شدن این طرح و بهره‌برداری از پست مذکور، بار تعدادی از پست‌های برق محدوده به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

در ادامه ارائه توضیحات مرتبط طرح‌های مزبور "اندیشه جاوید" معاون امور مناطق برق شمالغرب شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز خاطرنشان کرد: به منظور افزایش ظرفیت و نوسازی تجهیزات فرسوده پست فوق توزیع "المپیک" و بهینه‌سازی شبکه زیرساخت و بر اساس برنامه‌ریزی و پیگیری‌های انجام شده، از خروجی‌های پست فوق توزیع المپیک(جدید) بهره‌برداری شد.

وی افزود: در این طرح نسبت به بهره‌برداری از ۱۱ فیدر ۲۰ کیلوولت جدید از طریق کابل کشی زمینی از پست فوق توزیع المپیک جدید به ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر اقدام شد.

جاوید تصریح کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال و در جهت افزایش ضریب اطمینان شبکه، جمع آوری شبکه زمینی و هوایی ۲۰ کیلو ولت پرعارضه و فرسوده اجرا و در فرآیند اجرای آن چهار دستگاه تابلو رینگ سکشن، ۲۶ هزار و ۴۰۰ متر کابل۲۰ کیلو ولت و همچنین ۵۰۰ متر نقب احداث شده است.

وی یادآور شد: با بهره برداری از پست فوق توزیع جدید المپیک، ۳۰ مگاولت آمپر نیز به ظرفیت پست‌های فوق توزیع تغذیه کننده شبکه توزیع برق تهران بزرگ افزوده شده است.

وی در خصوص پست فوق توزیع جدید "نماز" نیز گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در راستای افزایش ضریب پایداری شبکه برق رسانی و تامین برق متقاضیان جدید شهر تهران به ویژه در محدوده مرکزی شهر تهران، خروجی‌های پست فوق توزیع جدید نماز به قدرت ۶۰ مگاولت آمپر نیز در محدوده مصلی بزرگ امام خمینی (ره) احداث و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

معاون امور مناطق برق شمالغرب شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان این که این طرح با اعتباری بالغ بر ۲۰۳ میلیارد ریال آغاز شده و تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت اجرایی داشته، پیش‌بینی کرد این طرح تا پایان شهریورماه امسال تکمیل و به بهره‌برداری نهایی برسد.

کد خبر: ۲۴۱٬۸۰۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha