۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
راه اندازی صندوق پژوهش نیرو با هدف حمایت ویژه از دانش بنیان‌ها
معاون وزیر نیرو اعلام کرد

راه اندازی صندوق پژوهش نیرو با هدف حمایت ویژه از دانش بنیان‌ها

معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر وزیر نیرو گفت: با راه‌اندازی پارک علم و فناوری، شاهد افزایش میزان حمایت‌های وزارت نیرو از شرکت‌های دانش بنیان خواهیم بود.

به گزارش بازار به نقل از وزارت نیرو، مریم کارگرنجفی با حضور در غرفه وزارت نیرو در نمایشگاه روایت خدمت که به مناسبت هفته دولت در حال برگزاری است گفت: در نمایشگاه روایت خدمت شاهد این هستیم که بخشی از زحمات و خدمات گسترده وزارت نیرو در بخش‌های مختلف اعم از نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر، صنعت آب و فاضلاب و منابع آب در قالب گزارش‌های تصویری و نموداری در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو هم در سال گذشته و هم در سال جاری موفق شد در جشنواره شهید رجایی در بین دستگاه‌های اجرایی به عنوان دستگاه برتر شناخته شود، افزود: این اتفاق نتیجه زحمات همکاران ما در بخش‌های مختلف وزارتخانه و تمرکز ویژه فعالیت‌های وزارتخانه بر روی مردمی سازی خدمات و افزایش بهره‌وری است.

وی در همین باره تصریح کرد: در سال جاری و در جشنواره شهید رجایی وزارت نیرو در حوزه بهره‌وری و مردمی‌سازی به عنوان دستگاه برتر شناخته شد که این موفقیت خود حکایت از تلاش گسترده بخش‌های مختلف وزارت نیرو در این دو حوزه بسیار مهم است.

کارگرنجفی در تشریح فعالیت‌های وزارت نیرو در حوزه مردمی سازی خدمات توضیح داد: در حوزه مردمی سازی چند فعالیت عمده در دو سال گذشته توسط وزارت نیرو به اجرا گذاشته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش ارتباط و تعامل با مردم در زمینه‌های توسعه زیرساخت‌ها و همچنین مدیریت مصرف آب و برق اشاره کرد.

وی در ادامه بیان کرد: به عنوان نمونه در وزارت نیرو در دولت سیزدهم عملیات آبرسانی به ۱۰ هزار روستا را در قالب جهاد آبرسانی آغاز کرده است که در این مسیر علاوه بر ظرفیت و حمایت‌های مردم محلی همچنین از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و خیرین آبرسان نیز حداکثر استفاده صورت می‌گیرد.

معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو در همین رابطه اضافه کرد: در دو سال گذشته و در حوزه مدیریت مصرف برق نیز وزارت نیرو اقدام به اعطای طرح سراسری پاداش صرفه جویی کرد که در واقع نسبت به سیاست‌های گذشته که در این بخش تنها به اطلاع‌رسانی و آموزش بسنده می‌شد، بهره‌برداری از یک سازوکار جدید برای جلب مشارکت حداکثری مردم برای کمک به صنعت برق و مدیریت مصرف انرژی محسوب می‌شود.

کارگرنجفی در بخش دیگر سخنان خود درباره حمایت‌های وزارت نیرو از شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: در بین دستگاه‌های دولتی وزارت نیرو دومین دستگاهی است که توانسته است آئین نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را به تصویب هیات وزیران برساند و با توسعه زیرساخت‌های مناسب مانند پارک‌های علم و فناوری و ایجاد ساز و کارهای مالی به صورت جدی به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بپردازد.

وی در همین رابطه افزود: وزارت نیرو با هدف حمایت ویژه از دانش بنیان‌ها اقدام به راه اندازی صندوق پژوهش نیرو کرده و با تعریف طرح‌های پیشران به صورت عملی وارد حوزه بهره برداری از ظرفیت دانش بنیان در راستای توسعه خدمات فنی مهندسی شده است.

معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو با تصریح این نکته که وزارت نیرو در آخرین ارزیابی‌های دولت از حمایت دستگاه‌های دولتی از شرکت‌های دانش بنیان حائز رتبه اول شده است، تصریح کرد: در یک سال گذشته به صورت متوسط ۳۰ تا ۴۰ درصد میزان استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها در زیر مجموعه‌های وزارت نیرو افزایش یافته است.

کارگرنجفی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه حمایت‌های وزارت نیرو از شرکت‌های دانش بنیان دائمی و مستمر است، بیان کرد: وزارت نیرو با برنامه‌ریزی ویژه برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری نیرو گام جدیدی را در مسیر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان‌ها آغاز کرده است که بیانگر افزایش حمایت‌های وزارت نیرو از شرکت‌های دانش بنیان در ماه و سال‌های آینده است و نویدبخش روزهای بهتری برای این مجموعه‌ها و بهره‌برداری از ظرفیت آن‌ها در مسیر خدمتگزاری به مردم کشورمان در صنعت آب و برق خواهد بود.

کد خبر: ۲۳۹٬۷۲۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha