۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸
تصفیه پساب راهکاری برای کمک به مشکل کم آبی صنایع البرز
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز مطرح کرد؛

تصفیه پساب راهکاری برای کمک به مشکل کم آبی صنایع البرز

کرج- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز گفت: به زودی آب حاصل از بازچرخانی و تصفیه پساب که در مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز قابل استفاده است با رعایت شاخص های زیست محیطی در دسترس شهرک‌ ها قرار می گیرد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، حمیدرضا عقاب نشین اعلام‌ کرد: هم اینک در استان البرز چهار شهرک صنعتی دولتی داریم که مساحت مجموع آن بالغ بر دو هزار و ۲۶۴ هکتار است که یک هزار و ۷۱۴ واحد صنعتی در این اراضی مشغول به فعالیت هستند.

عقاب نشین افزود: در کنار شهرکهای صنعتی دولتی هفت شهرک صنعتی غیردولتی در استان وجود دارد که مساحت اراضی در اختیار آن یک هزار و ۴۷۵ هکتار است و ۸۲۱ واحد صنعتی در این اراضی فعال هستند.

وی با اشاره به پیگیری های دو سال اخیر و تلاش های صورت گرفته در بخش زیرساخت های آب و انرژی که منجر به افزایش ۲۰ درصدی این زیر ساخت ها شده است عنوان کرد: هم اینک برای چهار شهرک صنعتی دولتی استان البرز، آب به میزان ۱۹۸ لیتر بر ثانیه، برق به میزان ۱۹۴ مگاوات و گاز به میزان ۱۶۵ هزار مترمکعب در ساعت تامین شده است که همچنان پیگیر افزایش تمامی این شاخص ها هستیم.

۱۵۰ هکتار فضای سبز در شهرک های صنعتی دولتی وجود دارد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز درباره مساحت فضای سبز شهرکهای صنعتی دولتی بیان کرد: هم اکنون ۱۵۰ هکتار فضای سبز عملیاتی در شهرکهای صنعتی دولتی وجود دارد که در سال ۱۴۰۱ توانستیم با غرس حدود ۱۷ هزار اصله درخت و درختچه بیش از ۶ هکتار به فضای سبز شهرکهای صنعتی دولتی اضافه کنیم که این امر در قالب ایجاد بوستان ها، درختکاری در بلوارها یا حاشیه راهها و ایجاد فضاهای جدید گلکاری شده صورت گرفته است.

وی با اشاره به وجود چالش های آبی در کشور گفت: هم اینک برای افزایش ظرفیت منابع آبی در بخش صنعت، استفاده از پساب در دستور کار قرار گرفته است و به زودی آب ناشی از تصفیه پساب که در مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز، قابل استفاده است با رعایت شاخص های زیست محیطی در دسترس شهرکهای صنعتی قرار خواهد گرفت.

عقاب نشین اظهار کرد: در بحث توسعه یا ایجاد شهرک صنعتی جدید نیز صیانت از منابع آبی کشور با جدیت در دستور کار ما قرار دارد، از این رو کل آب مورد نیاز «شهرک صنعتی امید البرز» از بازچرخانی آب و تصفیه پساب، تامین خواهد شد.

کد خبر: ۲۳۵٬۴۹۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha