۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
افزایش ارزآوری صنایع بورسی با گشایش‌های سیاسی
مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان عنوان کرد

افزایش ارزآوری صنایع بورسی با گشایش‌های سیاسی

صفاری، مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان گفت: توافقات، گشایش‌های سیاسی و ثبات اقتصادی و تجاری در بلند مدت می‌تواند اثر مثبتی را در بحث تولیدات صنایع، ارزآوری و سوددهی صنایع بگذارد.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مصطفی صفاری، مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان در مورد تاثیر گسترش روابط سیاسی و تجاری بین ایران و سایر کشور بر سودآوری صنایع، اظهار کرد: عموما شاخص‌های اقتصادی را می‌توان به مقدم (واکنش سریع به جریانات) و بلند مدت تقسیم کرد، در همین راستا باید گفت که بازار سرمایه یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مقدم به حساب می‌آید.

وی افزود: طی چند روز گذشته شاهد بودیم که با آغاز درگیری در مرز ایران و افغانستان شاخص بورس روند منفی را علیرغم ارزنده بودن بازار به خود گرفت؛ اما خوشبختانه با انتشار خبر ورود پادشاه عمان به ایران و اتمام درگیری بین دو کشور ایران و افغانستان شاخص به طور مجدد به مدار صعودی بازگشت.

مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان تصریح کرد: سفر پادشاه عمان به ایران از جمله شوک‌های مثبت است که نتایج آن را می‌بایست در میان مدت و بلند مدت در حوزه قراردادهای اقتصادی این دو کشور و سایر ابعاد سیاسی بررسی کرد.

صفاری در پایان گفت: توافقات، گشایش‌های سیاسی و ثبات اقتصادی و تجاری در بلند مدت می‌تواند اثر مثبتی را در بحث تولیدات صنایع، ارزآوری و سوددهی صنایع بگذارد. در همین راستا می‌بایست گفت بازار سهام ارزنده‌ترین بازار به لحاظ سوددهی در بلند مدت است به همین خاطر سهامداران از هرگونه اقدامات هیجانی بپرهیزند.

کد خبر: ۲۲۳٬۸۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha