۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
چک دوره ای شرکت آسمان علت کاهش پروازهای گرگان- تهران | ورود سرمایه گذار راه جبران کمبود است
معاون عملیات هوانوردی اداره‌کل فرودگاه‌های گلستان:

چک دوره ای شرکت آسمان علت کاهش پروازهای گرگان- تهران | ورود سرمایه گذار راه جبران کمبود است

گرگان- صادقی، معاون عملیات هوانوردی اداره‌کل فرودگاه‌های گلستان علت کاهش پروازهای گرگان- تهران را چک دوره ای شرکت هواپیمایی آسمان دانست و گفت: راه جبران کمبود پروازها ورود سرمایه گذار است.

عبدالخلیل صادقی در گفتگو با خبرنگار بازار در توضیح حذف برخی پروازهای فرودگاه گرگان اظهار کرد: برخی مسیرها فصلی است به عنوان مثال در تابستان مسیرهای کیش، قشم و بندرعباس استقبال نمی شود اما در شش ماهه دوم سال همواره مورد استقبال قرار می گیرد.

معاون عملیات هوانوردی اداره‌کل فرودگاه‌های گلستان افزود: کمبود ناوگان پروازی از دیگر دلایل حذف یا کاهش پرواز در برخی مسیرهاست به طوریکه در حال حاضر تقاضا بیشتر از عرضه است.

او دلیل کاهش پرواز مسیر پرتقاضایی مانند گرگان- تهران را تقارن برخی پروازها با زمان چک دوره ای آنها دانست و اضافه کرد: شرکت هواپیمایی آسمان در ماه ۱۸۰ پرواز در فرورگاه گرگان داشت که به واسطه فرا رسیدن زمان چک دوره ای آن، پرواز به آشیانه کرده است.

صادقی انجام چک دوره ای پرواز را در راستای تضمین ایمنی و حفظ جان مسافران اعلام کرد و افزود: امیدواریم این فرایند تا پایان خرداد خاتمه یابد تا بتوانیم از ابتدای تیرماه پاسخگوی نیاز هم استانی ها باشیم.

او علت حذف برخی از مسیرهای پروازی را عدم استقبال شهروندان و کمبود ناوگان برشمرد و ادامه داد: پروازی مانند گرگان شیراز را در سال های قبل داشتیم که به دلیل کمبود ناوگان و استقبال کم مسافران، ناگزیر حذف شد.

به گفته معاون عملیات هوانوردی اداره‌کل فرودگاه‌های گلستان، دست کم ۸۰ درصد صندلی ها در هر پروازها باید پر شود در غیر اینصورت برای شرکت هواپیمایی این خطوط توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: واحد بازرگانی شرکت هواپیمایی و فرودگاه پیش از راه اندازی خط جدید پروازی، بازاریابی و ظرفیت سنجی لازم را انجام می دهد که مطابق نظر شرکت هواپیمایی پرواز شیراز- گرگان این ظرفیت را نداشت.

صادقی ادامه داد: پرواز کیش به واسطه تردد جامعه پزشکی و وجود دانشگاه در آن، مسیر خوبی است بر این اساس به دنبال آن هستیم تا ناوگانی با ظرفیت ۴۵ نفری در مسیر گرگان- کیش پیش بینی شود.

او در توضیح کاهش پرواز تهران- گرگان، گفت: برای این مسیر سه نوبت در روز پرواز داشتیم به عبارتی در طول ماه بیش از ۳۴۰ پرواز دراین مسیر انجام می شد که به دلیل کمبود ناوگان هوایی به صورت موقت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: امیدواریم پس از خاتمه چک دوره ای آسمان عمده مشکلات این خط حل شود و پاسخگوی نیاز هم استانی ها باشیم.

معاون عملیات هوانوردی اداره‌کل فرودگاه‌های گلستان با بیان اینکه روح فرودگاه پرواز است، افزود: تلاش داریم تا پروازهایمان را در زمان های مختلف و مسیرهای بیشتر برقرار کنیم

وی ضمن تاکید بر این نکته که فرودگاه گرگان یکی از بهترین فرودگاه های کشور به شمار می رود، افزود: تمام سیستم های کمک ناوبری برای هدایت ایمن یک پرواز در فرودگاه گرگان فراهم است ضمن اینکه بحث موقعیت جغرافیایی هم عاری از موانع است.

او راه حل کمبود پروازهای فرودگاه گرگان را ورود سرمایه گذار دانست و گفت: بسیاری از استان ها برای خودشان ایرلاین دارند بر این اساس ما هم به جد پیگیر این موضوع هستیم تا با ورود بخش خصوصی، گلستان هم صاحب ایرلاین شود.

کد خبر: ۲۲۲٬۹۷۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha