۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۲
وزارت اقتصاد در سال جدید ۴۵۰ طرح در دست اجرا دارد

وزارت اقتصاد در سال جدید ۴۵۰ طرح در دست اجرا دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در همایش گرامیداشت هفته روابط عمومی و ارتباطات از در دست اجرا بودن ۴۵۰ اقدام عملیاتی در قالب ۱۸۰ برنامه تحولی برای سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش بازار، ذبیح‌الله سلمانی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد طی سخنانی در همایش گرامیداشت هفته روابط عمومی و ارتباطات که با خاندوزی وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت و مسئولان روابط عمومی‌های خانواده بزرگ وزارت اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از آسیب‌های نظام اداری در حوزه حقوق شهروندی، عدم اطلاع رسانی تصمیمات و خدمات و پیشرفت‌های دولت به شهروندان است.

سلمانی با بیان اینکه شما به عنوان پیام آوران نظام اداری کشور، وظیفه سنگین و خطیری بر عهده دارید، تصریح کرد: شما می‌توانید با ارائه اطلاعات درست، متقن و مفید از عملکرد دولت موجبات احقاق حقوق شهروندان را فراهم کنید.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در ادامه سخنان خود در این همایش که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، به تشریح وظایف مهم روابط عمومی‌های دستگاه‌های دولتی با نگاه ویژه به خانواده بزرگ وزارت اقتصاد پرداخت.

سلمانی ارائه اطلاعات مفید به شهروندان را یکی از وظایف مهم روابط عمومی‌ها به شکلی خواند که باعث آگاهی شهروندان شده و منجر به افزایش توان تشخیص و توان تصمیم گیری آن‌ها شود.

وی صحت اطلاعات ارائه شده، همراه با مدارک و مستندات معتبر را یکی دیگر از وظایف روابط عمومی‌ها در راستای احقاق حقوق شهروندی جامعه عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد به روز بودن اطلاعات ارائه شده را از دیگر وظایف مهم روابط عمومی‌ها خواند و تأکید کرد، اطلاعات ارائه شده، باید مربوط به آخرین تحولات و تصمیمات و آخرین اصلاحات و یا تفاسیر قوانین و مقررات باشد.

سلمانی اطلاع رسانی به موقع و بهنگام تحولات و وقایع به شهروندان و کامل بودن اطلاع رسانی، به نحوی که در برگیرنده تمام عناصر و ارزش‌های خبری باشد را از جمله دیگر وظایف روابط عمومی دستگاه‌های دولتی عنوان کرد.

وی در ادامه، وظایف روابط عمومی‌های خانواده بزرگ وزارت اقتصاد را بسیار دشوار و پر اهمیت خواند و گفت: باید اطلاع رسانی دقیقی از سوی شما در ارتباط با هشت محور اساسی برنامه‌های وزارت اقتصاد در سال ۱۴۰۲ مشتمل بر ۱۱۵ راهبرد، ۱۸۰ "برنامه تحولی" و ۴۵۰ اقدام عملیاتی صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، روابط عمومی‌های دستگاه‌های دولتی را یکی از مخاطبان اصلی این موضوع خواند و گفت: این مأموریت شما است که در قالب جهاد تبیین برنامه‌های وزارت متبوع را به عنوان پیام آوران نظام اداری به مردم برسانید تا مطلع شوند، این وزارتخانه چه برنامه‌های مفیدی در حوزه عملکردی خودش در دست اجرا دارد.

کد خبر: ۲۲۱٬۹۵۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha