۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
اراضی ساخت مرحله سوم پروژه نهضت ملی در شهرهای جدید تعیین تکلیف و جانمایی می‌شود
معاون وزیر راه و شهرسازی:

اراضی ساخت مرحله سوم پروژه نهضت ملی در شهرهای جدید تعیین تکلیف و جانمایی می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در نخستین جلسه قرارگاه نهضت ملی مسکن شهرهای جدید بر تعیین‌تکلیف و جانمایی اراضی ساخت مرحله سوم پروژه‌های نهضت ملی تاکید کرد.

به گزارش بازار به نقل از شرکت عمران شهرهای جدید، نخستین جلسه قرارگاه نهضت ملی مسکن شهرهای جدید در سال ۱۴۰۲ با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران ستادی و همچنین مدیران شرکت‌های تابعه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

جعفری در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: ما به عنوان یکی از متولیان تولید مسکن در کشور باید با تلاش مضاعف در کنار توجه به حوزه مسکن سازی، به تولید شهر و ارتقای آن در تمامی ابعاد مورد نیاز اعم از پروژ های روبنایی و زیربنایی، راه، حمل و نقل، ارتباطات و … تمرکز داشته و در مسیر تحقق شعار سال کوشا باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خطاب به مدیران عامل شهرهای جدید در سراسر کشور تأکید کرد: تمامی شهرها ضمن بومی سازی سیاست‌های مدنظر و اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی هرچه سریعتر برنامه اجرایی خود برای سال جدید را تهیه و برای بررسی نهایی به ستاد ارسال کنند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه نهضت ملی مسکن به عنوان اولویت اصلی شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده با حضور وزیر راه و شهرسازی در این مسیر باید از نگاه تصدی‌گری در تولید مسکن به تولی‌گری تغییر رویکرد داده و متقاضیان و سازندگان را در این حوزه مدیریت کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این خصوص افزود: اولین قدم در تحقق این سیاست واگذاری قطعات زمین های آماده شده به سازندگان و انبوه سازانی است که خود مسئولیت ساخت و ساز را برعهده بگیرند. از این رو تمامی بخش‌های مربوطه و شرکت‌های تابعه موظفند با دسته‌بندی پروژه‌ها چه در حوزه مسکن و چه در حوزه پروژه‌های روبنایی به ویژه مسجد، مدرسه و درمانگاه (با توجه به نیاز هر شهر) در این مسیر گام بردارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود بر جانمایی اراضی و تعیین تکلیف هرچه سریعتر ساخت مرحله سوم پروژه نهضت ملی در شهرهای جدید تأکید کرد و گفت: مابقی واحدهای مربوط به این پروژه تا پایان تعهدات شرکت عمران شهرهای جدید باید با توجه به رویکرد جدید احداث و سرریز شهرها به سمت شهرک های در دست ساخت سوق داده شوند.

جعفری در این راستا بر بکارگیری تعاونی های خوش نام و دارای سابقه موفق در این حوزه تأکید کرد و افزود: تمامی شرکت های تابعه فراخوان‌های پروژه‌های روبنایی مورد نیاز شهر را به تناسب سرانه‌های موجود اعلام و در دستور کار قرار دهند.

این مقام مسئول درخصوص وضعیت پروژه های زیربنایی نیز بیان کرد: همه شهرها باید در بخش فنی و مدیریت منابع مالی در اجرای پروژ های زیربنایی بیشتر دقت کنند و با توجه به تأکید وزیر راه و شهرسازی در تأمین منابع مالی از دستگاه‌های متولی و خدمات‌رسان استفاده کنند.

کد خبر: ۲۱۶٬۲۹۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha