۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳
پیش‌بینی‌ بارندگی در ۲ حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان برای هفته‌ آتی
موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد

پیش‌بینی‌ بارندگی در ۲ حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان برای هفته‌ آتی

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین پیش‌بینی خود از وقوع بارش پراکنده در حوضه‌های آبریز شمال شرق کشور طی هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان پربارش است.

به گزارش بازار به نقل از وزارت نیرو، بر اساس جدیدترین گزارش موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌صورت پراکنده در مناطق شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها برای مناطق واقع در شمال غرب و غرب و به‌صورت پراکنده در جنوب و جنوب شرق کشور مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز قره قوم این هفته بیشینه بارش ۱۲.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۵ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۱۰.۵ میلی‌متر و متوسط محدوده ۰.۷ میلی‌متری است. حوضه آبریز فلات مرکزی هم این هفته بیشینه بارش ۵.۵ میلی‌متری با متوسط بارش ۰.۱ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۱.۷ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه می‌کند. هفته جاری حوضه آبریز مرزی شرق با بیشینه بارش ۱.۲ میلی‌متر و محدوده بارش صفر میلی‌متری را شاهد خواهد بود. حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش یک میلی‌متری با متوسط محدوده صفر میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۵ حوضه‌ بدون بارش است.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۲۵ فروردین همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان در هفته منتهی به ۲۵ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۱۳۵.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۵.۹ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود. حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۲۵ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۹۵.۹ میلی‌متری با متوسط محدوده ۲۱.۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۵۸.۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۹.۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد. حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۲۵ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۳۸.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق در هفته منتهی به ۲۵ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۱۶.۲ میلی‌متر با متوسط محدوده ۱.۱ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد. حوضه آبریز قره قوم هم در هفته منتهی به ۲۵ فروردین بیشینه بارش ۷.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۱ میلی‌متری خواهد داشت.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نخواهد بود.

کد خبر: ۲۱۴٬۳۲۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha