۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸
کد خبر: . ۲۱۳٬۱۰۲
توسعه روابط بین المللی ایران منجر به بهبود اقتصادی کشور می شود

گرگان- مرتضوی، رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور به توسعه سرمایه گذاری و ثبات در رشد اقتصادی تاکید کرد و گفت: توسعه و بهبود روابط بین الملل به بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور کمک می کند.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

سید محمد مرتضوی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: اگر روابط بین المللی خود را با سایر کشورها توسعه و بهبود ببخشیم، می توان به تغییر شرایط امیدوار بود.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با تاکید بر فراموشی همه ناکامی های گذشته ایران در روابط بین الملل، ادامه داد: تغییرات صحیح در سیاست های خارجی که در گذشته وجود داشته، باعث رفع برخی تحریم ها از اقتصاد کشور می شود.

مرتضوی تصریح کرد: وجود این تحریم ها در سال های گذشته ما را محدود کرده و منجر به کاهش درآمدهای صادراتی شده است.

وی ادامه داد: وجود این تحریم ها در روند تولید کشور، افزایش قیمت تمام شده محصول در بخش ساختمان و همه بخش ها اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده است.

مرتضوی با تاکید بر کنترل تورم، افزود: برای توسعه سرمایه گذاری و رشد اقتصادی باید در روابط خود ثبات ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: عامل اصلی کنترل تورم رفع تحریم های موجود در کشور است و در صورتی که این اتفاق در روابط بین المللی کشور بیافتد، شرایط اقتصادی کشور در شیب ملایمی بهبود خواهد یافت.

وی ادامه داد: حمایت از بخش خصوصی نیز می تواند شرایط اقتصادی،کشور را تا حد زیادی تغییر دهد.

مرتضوی با بیان اینکه بخش خصوصی توانایی های زیادی دارد، تصریح کرد: بخش خصوصی در علم و دانش و تخصص پتانسیل بالایی دارد بااینحال در واگذاری بسیاری از سرمایه گذاری ها به این بخش توجه نمی شود.

وی گفت: شرکت ها و ادارات دولتی به تدریج در حال بزرگتر شدن هستند اما باید حضور دولتی ها را در پروژه های اقتصادی و عمرانی محدود کنیم.

مرتضوی در خاتمه تصریح کرد: بخش خصوصی با ورود صحیح خود می تواند به رونق اقتصادی و شغل پایدار و مستمر کمک بسیاری به اقتصاد کشور کند.

۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۲۱۳٬۱۰۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =