۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳
کد خبر: . ۲۱۲٬۸۱۳
اتصال سامانه‌های بانکی ایران و روسیه برای دور زدن سوئیفت

معاون بین الملل بانک مرکزی گفت: با اتصال سامانه‌های بانکی ایران و روسیه از سوئیفت بی نیاز می‌شویم

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، محسن کریمی گفت: نظام سلطه با در اختیار داشتن زیرساخت‌های بانکداری بین الملل در سطح جهان اقدام به تحریم کشورها می‌کند یکی از این زیرساخت‌ها که در نظام سلطه غرب و اروپاست سیستم پیام رسان جهانی بانکی است که سوئیفت نام دارد که با اتصال سیستم‌های پیام‌رسان بانک‌های تجاری از سوئیفت بی‌نیاز می‌شویم و یکی از موانع تحریم را پشت سر می‌گذاریم.

کریمی با بیان اینکه برای ایکه تعاملات خارجی مان به انزوا کشیده نشود و یا از شبکه های بانکی خارج نشود با کشور روسیه تصمیم گرفتیم که اقدامی راهبردی و تحریم ناپذیر انجام دهیم، اضافه کرد : این اقدامات متصل کردن پیام رسان پولی دو کشور است این سیستم استاندارد است یعنی مبتنی بر استاندارد پیام تولید می‌شود

معاون بین الملل بانک مرکزی همچنین درباره اینکه یکی از زیرساخت‌هایی که نظام سلطه برای چیره شدن بر سایر کشورها دارد نظام دلار است، گفت : دلار و یورو زیر ساخت های بانکداری بین الملل است ه با تحریم کردن و محدود کردن کشورها در استفاده از آن در حال نفع بردن و زیان رساندن به کشورهای مخالف هستند که در این شرایط برنامه حذف دلار و یورو را در دستور کار قرار می‌دهیم یعنی تصمیم بر این است که با هیچ یک از کشورهای دنیا با این ارزها مبادله نکنیم.

کریمی بیان کرد: با کشورهای همسو و کشورهایی که طرف تجاری ما هستند پیشرفت خوبی را در حذف دلار داشتیم، اما باید امکاناتی را که در ارزهای جهان رواست فراهم کنیم، که این امر سخت است و با توافق های عادی قابل حل نیست بلکه باید زیرساخت طراحی شود و این زیرساخت به کار گرفته شود البته تلاش ما بر این است که حذف دلار را با تمامی کشورها دنبال کنیم.

معاون بین الملل بانک مرکزی در پایان نیز گفت : وقتی تحریم بانک‌ها اتفاق می‌افتد، تجار و آحاد اقتصاد به ناچار خارج از شبکه بانکی روابط اقتصادی خود را رقم می‌زنند و از خدمات شبکه بانکی که باعث کاهش ریسک و هزینه می‌شود بی‌بهره می‌مانند، بنابراین اگر بانک‌ها بتوانند مستقیم با هم کار کنند بیشترین نفع را تجار و آحاد اقتصادی می‌برند و می‌توانند خدمات خود را از شبکه بانکی در روابط تجاری دریافت کنند و هزینه خود را کاهش دهند.

۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳
کد خبر: ۲۱۲٬۸۱۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =