۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
کد خبر: . ۲۱۱٬۷۱۵
برقراری میزخدمت و ایجاد ساختار الکترونیکی در وزارت راه و شهرسازی

معاون دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی به برقراری میزخدمت، اصلاح فرآیند آزمون جذب نیرو و ایجاد ساختار الکترونیکی در وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اسداله محمدی معاون دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی، در نشست فرهنگ سازمانی و سلامت اداری که با حضور مدیرکل دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی، رئیس دفتر تعالی فرهنگ سازمانی و سلامت اداری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و جمعی از مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه برگزار شد، ضمن ارائه گزارش سلامت اداری گفت: با وزارتخانه ای وسیع روبرو هستیم که شرکت‌های متعددی دارد و تنوع دستورالعمل‌ها بالاست، بنابراین کسی که به‌عنوان بازرس ورود پیدا می‌کند، باید به قوانین و مقررات خاص شرکت‌ها اشراف کامل داشته باشد.

تخصصی‌سازی حوزه بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان
محمدی افزود: پیش از این همه تخصص‌هایی که مرتبط با زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی بودند، حضور نداشتند، لذا رایزنی‌هایی با دغدغه‌مندان صورت گرفت و در راستای کمک به حوزه بازرسی، مشاوران حقوقی تعیین شد و به عنوان مثال در حوزه هوایی با توجه به ساختاری که از پیش بود، این مجموعه اقناع شد، همچنین در بحث املاک و حقوقی، مسکن و شهرسازی و... دفتر بازرسی را به سمت و سوی تخصصی سازی سوق دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌ نیروی انسانی، از دفاتر بازرسی در سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده شد. همچنین با اهتمام همکاران سازمان اداری و استخدامی و تغییر چارت سازمانی و ورود نیروی انسانی در حوزه بازرسی، از نیروهای انسانی در ان راستا استفاده شد.

استفاده از ظرفیت‌های مردمی در اربعین حسینی
محمدی خاطر نشان کرد: در برنامه بازرسی اربعین، ۴۰ نفر از مجربین این حوزه در پایانه‌های مرزی به‌کارگیری شد و در کنار این‌ها از ظرفیت های مردمی نیز استفاده شد.

وی توضیح داد: اقدامات گوناگون صورت گرفته است که از دیگر موارد مهم می توان به تغییر فرآیند برگزاری آزمون‌های جذب نیرو اشاره کرد. ملاحظات امنیتی آزمون، نحوه ارزیابی و تعیین شاخص های جذب، رسیدگی به شکایات و اعتراضات و به‌طور کلی اصلاح صفر تا صد فرآیند، ‌ در نهایت رضایتمندی داوطلبان را در پی داشت.

معاون دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان در خاتمه گفت: یکی از موارد مورد اهتمام دفتر بازرسی، حقوق شهروندان است که در سفرهای استانی نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است، چرا که وزارت راه و شهرسازی با موضوعاتی که عامه مردم با آن درگیرند، سر وکار دارد و هدف غایی ایجاد رضایت مردمی است.

برقراری میزخدمت و ایجاد ساختار الکترونیکی
وی با اشاره به برقراری میز خدمت، تکمیل کرد: علاوه بر تعریف میز خدمت، ساختارها الکترونیکی شد که پاسخگویی و تکریم ارباب‌رجوع با سرعت و کیفیت بالاتری انجام شود.

نشست فرهنگ سازمانی و سلامت اداری با حضور مدیرکل دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی، رئیس دفتر تعالی فرهنگ سازمانی و سلامت اداری، معاون دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و جمعی از مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه برگزار شد.

۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
کد خبر: ۲۱۱٬۷۱۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =