۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
سهم صندوق توسعه حمل و نقل از محل سود شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و شهرسازی تعیین شد
بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲؛

سهم صندوق توسعه حمل و نقل از محل سود شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و شهرسازی تعیین شد

نمایندگان مردم در مجلس؛ شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل را مکلف کردند تا ۱۰۰ درصد از سود قابل تقسیم خود را به حساب صندوق توسعه حمل و نقل نزد خزانه‌داری کل واریز کنند.

به گزارش بازار، در نشست علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه ۸ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند (د) تبصره ۱۱ ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.

براساس بند (د) تبصره ۱۱ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲؛ هر یک از شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل مکلفند صددرصد (۱۰۰%) از سود قابل تقسیم خود را پس از کسر مالیات، پنجاه درصد (۵۰%) سود ویژه و سود سهام دولت مندرج در پیوست شماره سه این قانون تا سقف ده هزار میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال به حساب صندوق توسعه حمل و نقل نزد خزانه‌داری کل کشور که توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود واریز نمایند.

به صندوق توسعه حمل و نقل اجازه داده می‌شود تا با دریافت مجوز از سازمان بورس برای تکمیل و یا احداث طرحهای انتفاعی بخش حمل و نقل از طریق ‌تأسیس صندوق طرح (پروژه) نسبت به جمع‌آوری منابع از بخشهای غیردولتی اقدام و نسبت به واگذاری سهام و یا تضمین حداقل سودی معادل با نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار برای هر طرح (پروژه) اقدام نماید.

کد خبر: ۲۰۸٬۸۷۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha