صدور مجوز طرح‌های توسعه صنایع تبدیلی و غذایی تسهیل شد

هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، شرایط صدور مجوز برای طرح‌های توسعه صنایع تبدیلی و غذایی را تسهیل کرد.

به گزارش بازار به نقل از شادا، هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در سی و هفتمین جلسه این هیات، با عنایت به بررسی های انجام شده در خصوص موضوع مذکور، تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ نمود:

۱- برای تأسیس و یا توسعه زنجیره صنایع تبدیلی و غذایی و تکمیلی بخش کشاورزی و صنایع مرتبط با رعایت سایر ضوابط جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری بر اساس اطلاعات ثبت شده و تأیید شده توسط هیات بر روی درگاه ملی مجوزهای کشور G۴B.ir، استفاده از یک مکان اعم از عرصه یا اعیان یک ملک ضمن رعایت حقوق مالکیت و ترهین توسط همان مالک و یا دو یا چند واحد تولیدی دیگر، بلامانع بوده و در صورت عدم نیاز، مطابق با جواز یا پروانه، الزامی به درخواست و دریافت انشعابات جدید از قبیل آب، برق و گاز نیز نیست.

۲- وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت حداکثر ظرف مدت دو ماه، ارتباط سیستمی صدور مجوزها را به گونه ای برقرار نمایند که متقاضیان ایجاد زنجیره ارزش بتوانند از دستگاه متولی صادر کننده مجوز، مجوزهای تکمیلی و جدید را دریافت نمایند. همزمان با درخواست صدور مجوز جدید توسط وزارت صادر کننده مجوز اولیه، مراتب به وزارت متولی صدور مجوز جدید اعلام می شود. وزارت متولی صدور مجوز جدید مکلف است حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز اقدام لازم را به عمل آورد و نتیجه را اعلام کند، نظارت بر فعالیت ها در چارچوب قوانین و مقررات بر عهده دستگاه ذیربط باقی خواهد ماند.

۳- دبیرخانه هیات مکلف است تسری اقدام مشابه بندهای ۱ و ۲ را برای دیگر دستگاه ها ظرف مدت ۲ ماه بررسی و نتیجه را به هیات اعلام نماید.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
کد خبر: ۲۰٬۳۸۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =