۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
سقف بودجه در سال ۱۴۰۱ تغییر نکرد| بالغ بر ۹۵ درصد بودجه ۱۴۰۱ با عملکرد انطباق دارد
رئیس سازمان برنامه بودجه:

سقف بودجه در سال ۱۴۰۱ تغییر نکرد| بالغ بر ۹۵ درصد بودجه ۱۴۰۱ با عملکرد انطباق دارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه پس پایان نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق برای بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آتی گفت:در شش تبصره مورد بررسی قرار گرفته در این کمیسیون، تغییرات چندانی در لایحه بودجه نداشتیم.

به گزارش بازار، مسعود میرکاظمی پس از پایان نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق برای بررسی جزییات لایحه بودجه گفت: کمیسیون تلفیق طی جلسات روز گذشته و امروز خود، بخش درآمدی لایحه بودجه را تا تبصره ۶ مورد بررسی قرار داده است.

وی با بیان اینکه بررسی درآمد و هزینه های لایحه بودجه باید در زمانبندی مشخص شده به اتمام برسد، بیان کرد: پس از بررسی درآمد و هزینه‌های بودجه، گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

میرکاظمی با اشاره به تبصره های مورد بررسی قرار گرفته در کمیسیون تلفیق اظهار کرد: تاکنون بحث رابطه دولت با فروش نفت، تسهیلات داخلی و خارجی و مشارکت مردم، مباحث مربوط به مالیات ها از نگاه درآمدی در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس سازمان برنامه بودجه با بیان اینکه روند بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به خوبی پیش می‌رود تاکید کرد: در این جلسات مباحث خوبی انجام می شود و ما شاهد کمترین تغییرات در لایحه دولت هستیم.

وی با بیان اینکه مواد لایحه بودجه به اندازه کافی در سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفته است، بیان کرد: لایحه در دولت هم مورد بررسی های مختلفی قرار گرفته است لذا وقتی این لایحه به مجلس ارائه می شود از ابعاد مختلفی بررسی شده و نیاز به تغییرات زیادی در آن نیست.

رئیس سازمان برنامه بودجه با بیان اینکه در شش تبصره مورد بررسی قرار گرفته، تغییرات چندانی در لایحه بودجه دولت نداشتیم، گفت: همچنین نمایندگان مجلس این قول را داده اند که سقف بودجه سال آینده را افزایش ندهند چرا که این مسئله بسیار کمک رسان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سقف بودجه در سال ۱۴۰۱ نیز تغییر نکرد، گفت: از این رو امروز ما با اطمینان می توانیم بگوییم که بالغ بر ۹۵ درصد بودجه سال ۱۴۰۱ با عملکرد آن منطبق دارد.

میرکاظمی با اشاره به آثار افزایش سقف بودجه تاکید کرد: قاعدتاً وقتی سقف بودجه افزایش پیدا کند، منابعی دیده می شود که آن منابع واقعی نیست. همچنین در قبال این منابع، مصارفی دیده می‌شود که دولت را متعهد می کند آنها را انجام دهد لذا نهایتاً این مسئله منجر به استقراض دولت به شکل های مختلف اعم از برداشت منابع از بانک مرکزی و برداشت از صندوق توسعه ملی و بخش‌های مختلف خواهد کرد که منجر به افزایش پایه پولی، نقدینگی و تورم شده و نهایتاً هزینه آن را اقشار ضعیف جامعه می بپردازند.

کد خبر: ۲۰۳٬۷۰۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha