۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای افزایش سقف معافیت مالیاتی مشاغل آزاد تا ۱۱۰ میلیون تومان

پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای افزایش سقف معافیت مالیاتی مشاغل آزاد تا ۱۱۰ میلیون تومان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از پیشنهاد کمیسیون برای افزایش سقف معافیت مالیاتی مشاغل آزاد تا ۱۱۰ میلیون تومان و تعیین سقف ۱۰ میلیون تومان معافیت ماهانه مالیات حقوق برای مزدبگیران دولتی خبر داد.

به گزارش بازار، حسن لطفی، در تشریح دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست پیشنهاداتی در خصوص نحوه پرداخت پاداش بازنشستگان، افزایش حقوق سربازان و تعیین معافیت مالیاتی برای حقوق‌بگیران دولتی و سقف درآمد حاصل از مشاغل آزاد بررسی و مصوب شد.

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت یک بندی در تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۲ آورده بود که بر اساس آن املاک دولتی را در اختیار دستگاه‌ها قرار دهد تا با استفاده از درآمد حاصل از فروش آنها پاداش بازنشستگان را بپردازند که ما این بند را حذف کردیم چرا که به شدت به ضرر جامعه بازنشستگان بود.

وی تصریح کرد: افزایش حقوق سربازان از دیگر پیشنهاداتی بود که از سوی نمایندگان مطرح و تصویب شد، افزایش حقوق این قشر از جمله مواردی بوده که دولت با آن مخالفت کرده بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به پیشنهادی که در نشست کمیسیون اجتماعی ارائه داده است، یادآور شد: یکی دیگر از پیشنهادات مطرح شده پیرامون تعیین معافیت ماهانه مالیات حقوق کمتر از ۷ میلیون تومان بود که ما این رقم را به ۱۰ میلیون تومان افزایش دادیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت در لایحه بودجه بندی آورده بود که در آن درآمدهای سالانه کمتر از ۴۷ میلیون و پانصد هزار تومان برای مشاغل آزاد معاف از مالیات می‌شوند که ما آن را مغایر با اصل ۳ قانون اساسی دانستیم و بر اساس پیشنهادی قرار شد این رقم به ۱۱۰ میلیون تومان درآمد در سال افزایش داده شود بنابراین مشاغل آزادی که سالانه کمتر از این میزان درآمد داشته باشند معاف از مالیات خواهند شد.

کد خبر: ۲۰۳٬۴۷۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha